Turpmāk visās ID kartēs automātiski iekļaus E-paraksta funkciju

0 komentāri

E – paraksta funkcija turpmāk automātiski tiks iekļauta pilnīgi visās personas identifikācijas kartēs. Tā valsts cer paplašināt E– paraksta lietotāju skaitu. Taču tie uzskata: kamēr sistēma netiks vienkāršota, E-paraksts popularitāti negūs.

No aptuveni 620 tūkstošiem identitātes karšu īpašnieku 90% izvēlējušies savās kartēs iekļaut E – paraksta funkciju, kas atrodas šajā mazajā, zeltainajā čipā. Taču aktivizējusi ir tikai trešā daļa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai panāktu plašāku E – paraksta lietošanu, valdība šonedēļ apstiprinājusi E – paraksta nodrošinātāja piedāvāto risinājumu: identitātes kartēs E – paraksta funkciju iekļaus automātiski, nevis pēc izvēles, un jau no 14, nevis 18 gadu vecuma.

Pirmkārt, ērti lietojamai jābūt parakstīšanas sistēmai, uzskata bijusī E – lietu ministre, tagad nozares asociācijas prezidente Signe Bāliņa. Un arī tad ar E – paraksta iekļaušanu visās identitātes kartēs vēl ir par maz.

Saliekot šīs divas lietas kopā, kad paraksts ir visās ID kartēs un ID karte ir visiem cilvēkiem, tad arī E – paraksts strādā, jo pašlaik nereti tā situācija ir tāda, ka, ja man ir E – paraksts, bet otrai pusei nav, mēs nevaram parakstīt dokumentu vai citas lietas šajā E – vidē izdarīt.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas