Turpmāk visās ID kartēs automātiski iekļaus E-paraksta funkciju

0 komentāri

E – paraksta funkcija turpmāk automātiski tiks iekļauta pilnīgi visās personas identifikācijas kartēs. Tā valsts cer paplašināt E– paraksta lietotāju skaitu. Taču tie uzskata: kamēr sistēma netiks vienkāršota, E-paraksts popularitāti negūs.

No aptuveni 620 tūkstošiem identitātes karšu īpašnieku 90% izvēlējušies savās kartēs iekļaut E – paraksta funkciju, kas atrodas šajā mazajā, zeltainajā čipā. Taču aktivizējusi ir tikai trešā daļa.

Lai panāktu plašāku E – paraksta lietošanu, valdība šonedēļ apstiprinājusi E – paraksta nodrošinātāja piedāvāto risinājumu: identitātes kartēs E – paraksta funkciju iekļaus automātiski, nevis pēc izvēles, un jau no 14, nevis 18 gadu vecuma.

Pirmkārt, ērti lietojamai jābūt parakstīšanas sistēmai, uzskata bijusī E – lietu ministre, tagad nozares asociācijas prezidente Signe Bāliņa. Un arī tad ar E – paraksta iekļaušanu visās identitātes kartēs vēl ir par maz.

Saliekot šīs divas lietas kopā, kad paraksts ir visās ID kartēs un ID karte ir visiem cilvēkiem, tad arī E – paraksts strādā, jo pašlaik nereti tā situācija ir tāda, ka, ja man ir E – paraksts, bet otrai pusei nav, mēs nevaram parakstīt dokumentu vai citas lietas šajā E – vidē izdarīt.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas