Turpmāk datus par ārvalstniekiem, kuri uzturas Latvijā, iekļaus vienotā reģistrā

0 komentāri

Lai atvieglotu ar Latviju saistītu ārvalstnieku identificēšanu, datus par viņiem paredzēts iekļaut vienotā reģistrā. Par šādu Iekšlietu ministrijas piedāvāto risinājumu šodien diskutēs ministri.

Patlaban katra iestāde, ar ko saskaras ārvalstnieki, piešķir viņiem savus identifikācijas kodus. Tādējādi ir grūtāk pārbaudīt identitāti; tiek lieki tērēts valsts iestāžu laiks, turklāt ārvalstniekiem jāsniedz ziņas par sevi katrai iestādei atsevišķi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai problēmu risinātu, tiek rosināts veidot Fizisko personu reģistru uz esošā Iedzīvotāju reģistra bāzes, papildinot to ar datiem par ārvalstniekiem. Informāciju varēs pievienot un arī izmantot dažādas iestādes, kurām ir saskarsme ar ārvalstniekiem.

Tie ir gan patvēruma meklētāji, gan arī cilvēki, kuri Latvijā iegādājas nekustamo īpašumu, dibina uzņēmumus, strādā vai precas.

Tiek lēsts, ka patlaban dažādās valsts sistēmās reģistrēti aptuveni 155 000 ārvalstnieku, taču kopējais skaits varētu būt mazāks, jo viens cilvēks var būt vairākās sistēmās. Pilnvērtīgi jaunais reģistrs varētu sākt darboties 2021. gadā. Tā ieviešanai tērēs pusmiljonu eiro no Eiropas Savienības fondu naudas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas