Turpina izplatīties suņu dzīvībai bīstamā slimība; cēloņi joprojām nav zināmi

1 komentārs

Joprojām nav izdevies noskaidrot, kas izraisa suņiem bīstamo slimību – barības vada dilatāciju. Vēl aizvien tiek konstatēti jauni saslimšanas gadījumi, taču skaidrības par cēloņiem nav.

Slimības cēloņos kopš maija beigām turpina analizēt arī pētnieki. Lai arī ne barībā, ne saslimušo suņu asinīs nav atrasti smagie metāli vai kāds aizdomīgs ķīmisks savienojums, vēl aizvien vidēji mēnesī tiek atklāti 7-8 jauni saslimšanas gadījumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ilze Matīse-Van Houtana, ME uzliesmojuma izpētes grupas vadītāja

Šī ir slimība, kas raksturīga tikai Latvijai, nevienā citā kaimiņu valstī nav ziņoti barības vada dilatācijas gadījumi tādā skaitā. No suņiem, kas ir mūsu pētījumā, visi ēduši viena zīmola barību.

Pus otra gada laikā pavisam kopā apzināti 130 saslimšanas gadījumi, tomēr tā varētu būt tikai aisberga redzamā daļa, jo liela daļa paliek ārpus ārstu redzesloka.

31.decembrī beigsies paraugu vākšana pētījumam, tad tiks apkopotas anketas. Taču pēc tam lems, vai turpināt meklēt to, kas izraisījis suņu masveida saslimšanu.

Ministrijā noliedz, ka slimības cēloņi varētu būt saistīti ar konkrētu suņu barību, tomēr ārstus bažīgus dara daudzās sakritības saistībā ar barības lietošanu.

Tikmēr paši suņu īpašnieki norāda, ka vispār trūkst informācijas par slimību un pašu pētījumu. Pētnieki sola nepadoties un turpināt meklēt šī slimības cēloņus, un piesaista arī ārvalstu kolēģus.

Cēloņu noskaidrošanai Zemkopības ministrija atvēlējusi 10 000 eiro. Par pētījuma rezultātiem prognozes pagaidām neizsaka ne pētenieki, ne ierēdņi. Tikmēr saslimušajiem suņiem visu atlikušo mūžu jāpielāgo īpašs dzīvesveids.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Dana
    0

    Dana

    Kāpēc nenosauc tās barības nosaukumu?

    22.12.2015 20:58

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas