Tukuma dzemdību nāvē atbildīgajai ārstei būs tomēr jāstājas tiesas priekšā

7 komentāri

Administratīvā atbildība ir pārāk maigs sods par zaudētu dzīvību. Tāds ir jaunās Veselības inspekcijas (VI) vadītājas Aijas Mežsargas lēmums Tukuma slimnīcā dzemdībās mirušās sievietes lietā. TV3 Ziņu rīcībā nonākusi informācija, ka vakar inspekcijas vadītāja atcēlusi iepriekš uzlikto administratīvo sodu, tā vietā lietas materiālus nosūtot Tukuma prokuratūrai. Tas nozīmē, ka ginekoloģei nāksies par notikušo atbildēt tiesā.

Pirms pusgada jau vēstījām par traģēdiju Tukuma slimnīcā, kad 31 gadu vecā Kristīne 16. septembrī ieradās Dzemdību nodaļā, lai laistu pasaulē savu otro dēliņu. Dzemdības jau bija noslēgušās un puika nācis pasaulē, kad sievietei kļuva slikti. Pēc piecām stundām viņa jau bija zaudējusi tik daudz asiņu, ka sievietes sirds apstājās, bet ģimene un draugi tā arī neziņā gaidīja prieka vēsti. Tikai tad, kad jau vakarā bērnu tēvs zvanīja Tukuma slimnīcai, viņš uzzināja, ka Kristīnes vairs nav.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Veselības inspekcija bija cietušās ģimenes pēdējā cerība. Bez dzīvesbiedres un mātes palikušajiem šoks bija iepriekšējais inspekcijas lēmums piemērot ārstei administratīvo atbildību. Tagad VI vadība mainījusies, tāpat arī iestādes skatījums uz ārstes vainu un atbildību. Jau iepriekš TV3 vēstījām par šokējošiem lietas apstākļiem – kad sieviete noasiņojusi, ārstes nemaz neesot bijis klāt.

Ģimene bija lūgusi jauno inspekcijas vadītāju nozīmēt atkārtotu notikušā ekspertīzi, taču tas noraidīts, jo, pēc Mežsargas domām, tas nav bijis nepieciešams. Ar atklāto informāciju esot pietiekami, lai sodu mainītu. Turklāt nākusi klajā vēl viena šīs pašas ginekoloģes Solvitas Krūzes nolaidība, kad pirms diviem gadiem dzemdībās Tukuma slimnīcā gāja bojā mazulis. Bērnu zaudējusī māte toreiz saņēma lielāko kompensāciju Latvijas vēsturē – 106 000 eiro.

Aija Mežsarga, Veselības inspekcijas vadītāja:
Gan 2014. gada marta dzemdībās, kad bojā gāja mazulis, gan 2015. gada septembra dzemdībās, pēc kurām mira sieviete, konstatēts, ka šīs pašas ārstes dēļ pieļauti pārkāpumi. Abu lietu materiāli nosūtīti prokuratūrai, lai noskaidrotu, vai šīs personas darbībās vai bezdarbībās ir noziedzīgais sastāvs.

Veselības inspekcija arī nosūtījusi vēstuli Latvijas Ārstu biedrībai ar lūgumu izvērtēt, vai tā saskata ginekoloģes vainu, un, ja tā, lai biedrība lemj par atbilstošu sodu. Likums paredz iespēju ārsti sodīt ar piezīmi, rājienu vai sertifikāta anulēšanu.

Foto

Slimnīcai pretenziju nav

Par Veselības inspekcijas lēmumu Tukuma slimnīca uzzināja tikai no TV3 Ziņām. Inspekcijai nav pienākuma informēt slimnīcu, tāpēc tas arī nav darīts. Ginekoloģe Krūze tur strādā joprojām, un slimnīcas vadība ar ārstes darbu ir apmierināta.

Dzintra Rabkeviča, Tukuma slimnīcas vadītāja:
Ja Jūs vaicājat par dakteres Krūzes profesionalitāti un darba spējām, man nav nekāda pamata to apšaubīt. Viņa katru dienu ir darbā, darbu dara apzinīgi, un Jūs dzirdētu ļoti daudz pateicību no citiem viņas pacientiem. Tie nav tikai šie divi gadījumi.

Atbildot uz jautājumu, vai par ārstes palikšanu amatā neradās šaubas jau pēc mazuļa nāves 2014. gadā, Rabkeviča atbild, ka neesot bijis sūdzību no cietušās ģimenes. ”Tad jābūt tiesvedībai, lai ārstes vainu pierādītu,” uzskata Rabkeviča.

Tukuma slimnīca satraukusies, ka varētu pēc notikušā zaudēt Dzemdību nodaļu. Tā kā pērn Kristīne bija viena no pavisam 11 sievietēm, kas gāja bojā dzemdībās, slimnīcas vadība aicina izvērtēt, vai tā nav visas sistēmas vaina.

Video

7 komentāri

TOP komentāri

 • sema
  +2

  sema

  Sen vajadzeja tiesat nav pirmais gadijums,tatad vadiba parejos gad ignore , tiesu vusiem sadiem arstiem par neizdaritu darbu,paldies dievam man noveicas ar paris h starpibu un dzima jurmala ne sitai suda bedre. Klapet ciet vajag,ir 9 men laika lai atrastu kliniku sev,nevis ar pakalu domat ,bet galvu saubos vai tie 15 euro ka man tur tk teica atdotu
  bernu vai sievieti. Tpc vajag sakt par sam bezdarbibam rikoties,ja nav lai nav,dziviba ir vertigaka par visu citu.

  05.04.2016 21:56

 • R.
  0

  R.

  Dzīvē notiek visādi. Nekad neko nevar paredzēt.
  Nedomāju, ka tas kas noticis ir apzināta rīcība.
  Ārsti arī ir cilvēki, un viņi arī mēdz kļūdīties.

  07.04.2016 10:47

 • Mhm
  0

  Mhm

  Pirms triis gadiem es arii dakteres Kruuzes nolaidiibas deelj zaudeeju beerninju! Viss ko vinja man pteica bija: " Tu jau neesi ne pirmaa ne peedeejaa. "

  06.04.2016 11:01

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas