Tūkstošiem skolēnu ”nobrucina” NVA reģistrācijas sistēmu, piesakoties vasaras darbiem

1 komentārs

Kā izrādās, daudzi skolēni vasaras brīvlaiku gaida, lai nevis atpūstos, bet piepelnītos. Jau kārtējo gadu Nodarbinātības valsts aģentūra piedāvā bērniem pieteikties dažādām vakancēm. Šogad pieejamas vairāk nekā 4000 darbavietas, bet iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka pieprasījums ir krietni lielāks nekā piedāvājums. Arī šoreiz, vien dažas minūtes pēc tiešsaistes reģistrācijas sākuma, strādātgribētāju skaits bija tik liels, ka sistēma uz brīdi ”nobruka.”

Skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem savu vasaras brīvlaiku var pavadīt, strādājot oficiāli atalgotu darbu. Šādu iespēju jau kārtējo gadu piedāvā Nodarbinātības valsts aģentūra, valstij līdzfinansējot darba devēju izmaksas par skolēnu atalgojumu un pilnībā apmaksājot bērniem dzīvības apdrošināšanu un nepieciešamās veselības pārbaudes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Inese Šteina, NVA direktores vietniece

Skolēns par pilno nodarbināto laiku saņem ne mazāk kā minimālo mēnešalgu. Tas ir, 370 eiro. Protams, ka darba devējs var maksāt vairāk, bet valsts finansē pusi no minimālās mēnešalgas.

Pretēji kā citos gados, šoreiz laikā, kamēr atvase strādā vasaras darbā, vecākiem tiks saglabāts neapliekamais minimums par apgādībā esošu bērnu. Šai programmai atvēlētais valsts finansējums ir 850 000 eiro.

Jānis Reirs, labklājības ministrs (Vienotība)

Tie nav izdevumi, tā ir investīcija darba tirgū. Jaunietis var atrast sev piemērotu nodarbošanos, darba devējs var sazīmēt čaklākos un piedāvāt nākotnes perspektīvas.

Kopumā plānots savest 4100 skolēnu ar vairāk nekā 200 darba devējiem. Jāpiebilst, ka par jauniešu pieskatīšanu tiek piemaksāts arī viņu darba audzinātājam. Novērots, ka visvairāk piedāvā palīgstrādnieka, labiekārtošanas, viesmīļa un biroja palīga vakances, kā arī darbu tūrisma jomā.

Liela interese

Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka skolēnu interese par šo pasākumu ir gana liela un ne visi strādātgribētāji tiek pie kārotās darba vietas. Arī šoreiz, pirmajās minūtēs pēc elektroniskās reģistrācijas sākuma, Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapu piemeklēja tehniskas grūtības, jo to izmantoja pārāk liels interesantu skaits.

Armans, skolnieks

Gribu pieteikties, lai būtu ar ko vasaras laikā nodarboties. Gribu arī sapelnīt naudiņu, sakrāt.

Armanam šī ir pirmā reize, kad piedalās programmā, un pirms reģistrēšanās puisis vēl nezināja, kur vēlētos strādāt. Savukārt Marta darbam piesakās jau otro gadu.

Marta, skolniece

Ir interesanti iegūt jaunu pieredzi, iepazinu Rīgu, braukājot apkārt. Man vajadzēja vākt atkritumus un tagad vairs negribas mest uz zemes, zinot, kā ir jāvāc.

Skolēnu darbam algo uz diviem mēnešiem. Lai pieteiktos, jāaizpilda pieteikums un jānoformē nodokļu grāmatiņa.

Skaties video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • saxa
    0

    saxa

    Vai NVA neiedomājās, ka interese būs gana liela, un bērni arī saprot, ka visiem nepietiks, tālab, jo ātrāk iesniegsi pieteikumu, iespējamība ir lielāka iegūt iespēju strādāt vasaras brīvlaikā. Arī pagājušā gadā dēls ar zināmām grūtībām iesniedza elektroniskajā pieteikšanās laikā.

    02.05.2016 20:40

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas