Tūkstošiem Latvijas skolēnu iesaistījušies vasaras darba programmā

0 komentāri
Tūkstošiem Latvijas skolēnu iesaistījušies vasaras darba programmā
FOTO: LETA

Tūkstošiem Latvijas skolēnu ir iesaistījušies Nodarbinātības Valsts aģentūras organizētajā vasaras darba programmā.  Tā ir lieliska iespēja bērniem un jauniešiem vasarā piepelnīties. Garantētā atlīdzība ir vismaz 360 eiro pirms nodokļu nomaksas. Lai nopelnītu, nevis prasītu vecākiem naudu – ne mazums bērnu mēro tālu ceļu līdz savai pagaidu darba vietai. 

Tomēr nelielais darba vietu skaits radījis sīvu konkurenci. Daudzi ir saņēmuši atteikumu un cer, ka tomēr parādīsies brīvas vietas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lidostā jaunieši palīdz pasažieriem reģistrēties, izskaidro aviodrošības pasākumus, regulē pasažieru plūsmu, laista telpaugus. Kristens Zvirgzdiņš aviācijas drošības nodaļā konsultē pasažierus par e-vārtu izmantošanas kārtību un piedalās drošības kontrolē. Viņš algotu darbu strādā pirmo reizi. Puisis ir sajūsmā.

Kristens savu nākotni ar aviācijas nozari nesaista, svarīgāk esot gūt pieredzi – kā tas ir – strādāt. Un pirmais iespaids esot lielisks. Savukārt 15 gadīgā Amanda Ūdre pieļauj, ka viņas nākotnes profesija varētu būt saistīta ar aviāciju.

16 gadīgais Leons Ālītis ir ventspilnieks un uz laiku, kamēr strādā lidostā, dzīvo pie radiniekiem Rīgā. Leons palīdz pasažieriem reģistrēties.

Lai izcīnītu tiesības strādāt lidostā, jauniešiem bija jāiztur konkurss, stāsta lidostas pārstāvji. Starp prasībām bija – zināt vismaz trīs valodas.

Kopumā Nodarbinātības valsts aģentūras organizētajā vasaras darba programmā jau strādā aptuveni 3 500 jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Starp atsaucīgākajiem darba devējiem ir arī Rīgas piena kombināts, populārākie tirdzniecības tīkli, restorāni, valsts un pašvaldības iestādes. Bērns kā minimums mēnesī var nopelnīt 360 eiro.

Skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumi notiek otro gadu. Šogad pieteikušies 7 tūkstoši jauniešu, bet nodarbināt būs iespējams nedaudz virs 4 ar pus tūkstošiem. Interesanti, ka pagājušajā gadā uz vasaras darbu bija pieteikušies vēl par trīs tūkstošiem vairāk.

Diemžēl netrūkst arī tādu darba vietu, kas nodarbina bērnus nelegāli. Tādējādi iespējams ietaupīt uz nodokļu rēķina un nav jākārto administratīvi sarežģītais bērna darbā iekārtošanas process.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas