Tūkstošiem Latvijas skolēnu iesaistījušies vasaras darba programmā

0 komentāri

Tūkstošiem Latvijas skolēnu ir iesaistījušies Nodarbinātības Valsts aģentūras organizētajā vasaras darba programmā.  Tā ir lieliska iespēja bērniem un jauniešiem vasarā piepelnīties. Garantētā atlīdzība ir vismaz 360 eiro pirms nodokļu nomaksas. Lai nopelnītu, nevis prasītu vecākiem naudu – ne mazums bērnu mēro tālu ceļu līdz savai pagaidu darba vietai. 

Tomēr nelielais darba vietu skaits radījis sīvu konkurenci. Daudzi ir saņēmuši atteikumu un cer, ka tomēr parādīsies brīvas vietas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lidostā jaunieši palīdz pasažieriem reģistrēties, izskaidro aviodrošības pasākumus, regulē pasažieru plūsmu, laista telpaugus. Kristens Zvirgzdiņš aviācijas drošības nodaļā konsultē pasažierus par e-vārtu izmantošanas kārtību un piedalās drošības kontrolē. Viņš algotu darbu strādā pirmo reizi. Puisis ir sajūsmā.

Kristens savu nākotni ar aviācijas nozari nesaista, svarīgāk esot gūt pieredzi – kā tas ir – strādāt. Un pirmais iespaids esot lielisks. Savukārt 15 gadīgā Amanda Ūdre pieļauj, ka viņas nākotnes profesija varētu būt saistīta ar aviāciju.

16 gadīgais Leons Ālītis ir ventspilnieks un uz laiku, kamēr strādā lidostā, dzīvo pie radiniekiem Rīgā. Leons palīdz pasažieriem reģistrēties.

Lai izcīnītu tiesības strādāt lidostā, jauniešiem bija jāiztur konkurss, stāsta lidostas pārstāvji. Starp prasībām bija – zināt vismaz trīs valodas.

Kopumā Nodarbinātības valsts aģentūras organizētajā vasaras darba programmā jau strādā aptuveni 3 500 jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Starp atsaucīgākajiem darba devējiem ir arī Rīgas piena kombināts, populārākie tirdzniecības tīkli, restorāni, valsts un pašvaldības iestādes. Bērns kā minimums mēnesī var nopelnīt 360 eiro.

Skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumi notiek otro gadu. Šogad pieteikušies 7 tūkstoši jauniešu, bet nodarbināt būs iespējams nedaudz virs 4 ar pus tūkstošiem. Interesanti, ka pagājušajā gadā uz vasaras darbu bija pieteikušies vēl par trīs tūkstošiem vairāk.

Diemžēl netrūkst arī tādu darba vietu, kas nodarbina bērnus nelegāli. Tādējādi iespējams ietaupīt uz nodokļu rēķina un nav jākārto administratīvi sarežģītais bērna darbā iekārtošanas process.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas