TUA atļauju saņēmēji uzskata, ka Saeima viņus gribēja piemānīt! Vējonis uzdod pārstrādāt likumprojektu

0 komentāri

Valsts prezidents Raimonds Vējonis nolēmis neizsludināt grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz 5000 eiro lielu maksājumu par atkārtotas termiņuzturēšanās atļaujas pieprasīšanu.

Pret minēto normu piketā pie Saeimas un protesta vēstulē iebilst desmitiem Krievijas imigrantu, kuri uzskata, ka Latvijas valsts viņus kā investorus piemānījusi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vēstuli parakstījis arī žurnālists Leonīds Ragozins. Viņš 12 gadus nostrādājis Maskavā, vietējā britu raidsabiedrības BBC nodaļā. Pirms diviem gadiem viņš nolēma mainīt darbu, pievēršoties rakstīšanai. Lai varētu brīvi strādāt profesijā, Ragozins pārdeva savu sērijveida dzīvokli Maskavas guļamrajonā un par iegūto naudu nopirka nelielu dzīvokli Rīgā, Stabu ielas sētas mājā.

“Rīga no loģistiskas viedokļa ir ļoti izdevīgā vietā. Mums, cilvēkiem ar vidējiem ienākumiem no Krievijas vidusšķiras, šeit bija iespēja saņemt uzturēšanas atļauju. Vajadzēja tikai pārdot dzīvokli Maskavā, kas veidoja visu manu bagātību.”

Tagad Ragozins ir viens no daudziem Krievijas krieviem, kas parakstījuši lūgumu Valsts prezidentam neizsludināt Saeimā pieņemtos grozījumus Imigrācijas likumā. Tajos ieviesta norma, ka, beidzoties piecu gadu periodam, par termiņuzturēšanās atļaujas pagarināšanu katram turētājam jāmaksā 5000 eiro. Tā kā daudzi uz dzīvi pārcēlušies ar ģimenēm, summas ir ļoti lielas. Kā apgalvo Ragozins, vairumam krievu, kuri šeit cerēja iegūt drošu patvērumu, bēgot no Putina režīma, jaunā prasība ir ne tikai finansiāli, bet arī cilvēciski nepieņemama.

Vairumam no mums, visticamāk, šo naudu nevajadzēs maksāt, jo mēs mācamies latviešu valodu. Tas nav grūti un, noliekot eksāmenu, var saņemt pastāvīgo uzturēšanās atļauju. Lielākais sašutums ir par to, ka arī Eiropas Savienības valstī, uz kuru atbraucām no valsts, kur likumus neievēro, likumam var būt atpakaļejošs spēks. Tas mums kā investoriem rada ļoti sliktu priekšstatu. Pieaug neuzticība Latvijas valstij.

Nacionālās apvienības pārstāvji, kas strīdīgo normu pēdējā brīdi likumā iesniedza, gan nedomā, ka rīkotos negodprātīgi.

Edvīns Šnore, Nacionālās apvienības deputāts:

Tas ir līdzīgi kā, ja cilvēks slēdz īres līgumu. Tas, protams, ir termiņa līgums uz gadu vai pieciem, un ja saimnieks paaugstina īri, tad – īrnieks varbūt ir gribējis, lai tā ir zemāka, bet saimnieks to drīkst darīt. Tas nav ne negodprātīgi, ne slikti. Šeit ir tieši tas pats gadījums.

Pēc iepazīšanās ar protesta vēstuļu saturu un pašu likumprojektu, Valsts prezidents šodien nolēma to nodot Saeimai otrreizējai caurlūkošanai.

Valsts prezidents, Raimons Vējonis:

Man nepatīk kopumā Saeimas prakse, ka uz trešo lasījumu vai uz otro, ja ir steidzams likumprojekts, tiek iesniegti ļoti būtiski grozījumi, tādējādi neļaujot ne tikai ekspertiem un Saeimas juristiem, bet arī pārējiem izvērtēt piedāvātos grozījumus.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas