Trešdaļa Latvijas skolēnu vismaz reizi nedēļā sūdzas par nomāktību un nervozitāti

3 komentāri

Šodien publiskots Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pētījums atklāj satraucošu ainu. Tajā noskaidrots, ka trešdaļa Latvijas pusaudžu vismaz reizi nedēļā sūdzas par nomāktību un nervozitāti.

Psihologi nevar nosaukt vienu konkrētu iemeslu bērnu sliktajai psiholoģiskajai sajūtai. Visbiežāk tās esot sekas nesaskaņām ģimenē un konfliktiem ar vienaudžiem. Kā vēl viens iemesls tiek minēta pārāk lielā slodze skolā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Psiholoģe akcentē, ka vecāki un skolotāji nedrīkst nepievērst uzmanību izmaiņām bērna uzvedībā. Jāizrunājas un jāsaprot, kas pusaudzi nomāc vai satrauc. Citādi nākotnē var rasties nopietnas veselības problēmas.

Video

3 komentāri

TOP komentāri

 • Latvietis
  +2

  Latvietis

  Iemesls lielākajai daļai skolēnu ir tieši tāds, ka ir pārāk liela slodze. Agrie rīti, ilga mācīšanās skolā, ikkatrā stundā kāds pārbaudes darbs vai patstāvīgais darbs. Pēc skolas treniņš vai mājās, un viss vakars jāpavada gatavojoties nākamajai dienai uz skolu! Mājasdarbus mūsdienās, pēc maniem novērojumiem, uzdod daudz vairāk. Jo īpaši liela slodze ir 9.klases skolēniem, kā arī tiem, kuriem ir diagnosticējošie darbi, kas arī rada stresu. Kopumā šobrīd tiek likta ļoti liela slodze uz skolēniem, kas rada stresu un maz brīvā laika. Pietam nav skaidrs, kādēļ ir nepieciešams pagarināt mācību gadiem. Bērniem, kas cītīgi mācās ir tā jau pārāk liela slodze.

  22.04.2016 20:42

 • SO.
  +1

  SO.

  Iemesli varbūt ir noteikti, bet nozīmīgums katram savs-padomājiet paši-agrie riti, cikos jaceļas, lai paspētu uz autobusiem, cik ir bērnu, kas iet kājām, kur būtu fiziska aktivitāte, stundas pašas par sevi, starpbrīžos rokās telefoni, augstākā pilotāža-uz veikalu pēc bulcinas, pēc stundām-daudziem atkal planšetes, vakaros varbūt mājas darbi, ko vecāki atcerējušies, tie līdz pusnaktij.Brīvdienās-ekskursijas uz lielveikaliem.Lūdzu, neuzņemiet personigi tās gimenes, kurās tā nenotiek, gods un slava Jums, bet Jūs esat mazākumā.Vēl pa vidu vecāku vaimanas par bērnu pārslodzi, ko viņi uztver kā lakmuss,nepareizs uzturs, jo mājās daudzi ēst negatavo, ko vajag.Un par slodzi darbā nerunājiet- padomju laikā godīgie cilvēki strādāja vēl vairāk,par dienaszagļiem nerunāju, bija un ir visos laikos.

  12.04.2016 06:54

 • Latvietis
  0

  Latvietis

  *Mācību gadu!

  22.04.2016 20:43

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas