Traģēdijā cietušais glābējs: Es nemācījos būt par priekšnieku, mācījos būt par ugunsdzēsēju

0 komentāri

Esmu kļuvis prasīgāks pret drošību. Tā saka glābējs Valdis Dzērve. Īsi pēc ziņu saņemšanas par šausmām Zolitūdē viņš devās palīgā kolēģiem, taču pats tika aprakts otrajā iegruvumā. Pēc vairāku mēnešu ilgas ārstēšanās Valdis Dzērve atkal atgriezies ierindā. Ātru nelaimes izmeklēšanu viņš neprasa, taču ir pārliecināts, ka sabiedrībai  jāsaņem atbilde – kas vainojams 54 cilvēku nāvē.

Todien Jūrmalas nodaļas komandieris Valdis Dzērve bija devies uz mājām Rīgā. Informāciju par negadījumu Zolitūdē sadzirdēja pa rāciju. Ja tā būtu izslēgta, vēlāk tik un tā sekotu zvans uz mobilo tālruni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Nojausma, cik tas viss ir nopietni, nāca pamazām, kā puzles gabaliņi.

Ierodoties Zolitūdē, Dzērves pirmais uzdevums bija apzināt ēkas plānojumu, taču drīz vien norīkots pie svarīgākā – meklēt un glābt vēl dzīvi palikušos.

Bet sekoja otrais nogruvums. Starp tiem, kuri paguva izskriet, viņa nebija. Glābējs pats bija kļuvis par glābjamo.

Ļoti iespējams, no nāves viņu paglāba nestandarta ķivere, kuras izmanto kolēģi ASV.

Turpmākie mēneši pagāja ārstējoties un ar masu mediju starpniecību sekojot notikumu šķetināšanai. Ne uzreiz. Pēc nedēļām divām, kad viņš uz traģēdiju spēja raudzīties, nedomājot par otro iegruvumu.

”Tas, ka vainīgie jāatrod, ir fakts, cik ātri jāizdara – ne man spriest, policija zina, viņiem ir darbības. Šajā gadījumā par laiku, termiņiem baidos spriest,” norāda glābējs.

Šaubu par to, vai atgriezties dienestā, Valdim Dzērvem nebija. Par labdarībā saziedoto naudu VUGD Jūrmalas daļā nopirkuši trenažierus, kur uzturēt formu, un īsināt laiku starp izsaukumiem.

Vienlaikus vietā, kur ģērbtuves ir tālu no tām, ko redzam filmās, bet daža laba transporta vienība ir cienījamā vecumā.

”Mana motivācija neaprobežojas ar telpu stāvokli…, vai ar kādu mašīnu mēs braucam. Vai tā tālāk… Es nemācījos būt par priekšnieku telpās. Mācījos būt par ugunsdzēsēju,” tā par savu darbu saka Valdis Dzērve.

Zolitūdes traģēdija kļuvusi par daļu Latvijas vēstures. Nākamajām paaudzēm par to vēstīs Valda Dzērves leģendārā ķivere, kas viņam glābusi dzīvību, tagad nodota Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta muzejā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas