Tiešsaistē iespējams vērot arī melno stārķi; naktī izdēta jau pirmā ola

0 komentāri
Tiešsaistē iespējams vērot arī melno stārķi; naktī izdēta jau pirmā ola
FOTO: Flickr

Šajā pavasarī ir radīta iespēja sekot līdzi Zemgalē ligzdojošam melno stārķu pārim, un pagājušajā naktī putnu ligzdā ir izdēta pirmā ola, informē Latvijas Dabas fonds.

Ligzda ornitologiem ir zināma kopš 2013. gada. Tā atrodas Zemgalē, pie nelielas upītes augošā vecā ozolā. Pagājušajā gadā tajā mītošais putnu pāris izaudzināja divus melno stārķu mazuļus. Ja putni netiek traucēti, viņi vienā un tajā pašā vietā var ligzdot ļoti ilgi, norāda ornitologi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Putnu pāris ligzdā ieradās marta beigās un līdz šim ir nodarbojās ar ligzdas atjaunošanu, veidojot ligzdas vainagu no sūnām, kas šai putnu sugai ir ļoti raksturīgi.

Pagājušajā gadā melno stārķu novērošana ar interneta tiešsaistes kameru bija neveiksmīga – ligzdā melnie stārķi parādījās tikai periodiski un olas netika izdētas.

Melnais stārķis augumā ir mazliet mazāks par balto stārķi, un tam balts ir tikai vēders un sāni. Putni pārtiek galvenokārt no nelielām zivtiņām un citiem ūdensdzīvniekiem – vardēm un kukaiņiem. Melnie stārķi galvenokārt apdzīvo vecus mežu masīvus, kuros ir upītes, dīķi, dažādi mitrāji, mitras meža pļavas.

Parasti mātīte ligzdā izdēj trīs līdz piecas olas, ko perē apmēram mēnesi, bet lidotprasmi jaunie putni apgūst divu mēnešu vecumā. Lai dotos uz siltajām zemēm, melnie stārķi Latviju pamet septembrī.

Eiropā melnie stārķi ir reti sastopama un īpaši aizsargājama suga.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas