Tieši pirms 60 gadiem Latvijā tika novērots – 43 grādu stiprs sals

0 komentāri

Pirms 60 gadiem – 1956. gada 8. februārī – Latvijā tika novērots -43,2 grādu stiprs sals – tā ir zemākā novērotā gaisa temperatūra Latvijā meteoroloģisko novērojumu vēsturē.

Šodien, saskaņā ar sinoptiķu prognozi, gaisa temperatūra valsts rietumu rajonos paaugstināsies pat līdz +7 grādiem, tātad 8. februāra iespējamā temperatūras amplitūda Latvijā sasniedz 50 grādus, vēl par dažiem grādiem lielāka tā ir, ja salīdzinām ar 8. februārī novēroto maksimālo gaisa temperatūru +10,3 grādu, kas 1990. gadā tika fiksēta Kolkā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Minimālā gaisa temperatūra Latvijas novērojumu stacijās 1956. gada 8. februārī

Sinoptiskās situācijas raksturošanai tālajā 1956. gadā 8. februārī (plkst. 9:00) divi sinoptisko karšu fragmenti no LVĢMC fondiem. Pirmais – visam Eiropas reģionam: virs Dānijas un Vācijas ziemeļu rajoniem redzams ciklons, kas no Skandināvijas pussalas pārvietojas uz dienvidiem. Otrajā fragmentā – ir atrodama arī Daugavpils novērojumu stacija, kur fiksēta gaisa temperatūra -43 grādu, tā ir viszemākā novērotā gaisa temperatūra šajā brīdī visā reģionā.

Laika ziņas

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā