Teterevi labdarības fonda jubilejā rāda piemēru citiem bagātiem cilvēkiem Latvijā

0 komentāri

Ar Teterevu fonda atbalstu Rīgā pašlaik izstādē skatāmi van Goga un Matisa oriģināldarbi, vakar arhitektūras gada balvu saņēma par viņu naudu renovētā Rundāles pils, un teju ikvienā Latvijas pagastā atradīsies kāds sociālais projekts, kurā vienkāršo ļaužu dzīves uzlabošanai naudu dod Teterevi. Pēdējos gados Borisa un Ināras Teterevu fondu nevar nepamanīt.

Tas bija 97. gads, kad Boriss, pastaigājoties pa pili, paklupa uz sapuvušajām kāpnēm. Tieši šī mazā incidenta dēļ viņi iepazinās ar pils saimnieku, Imantu Lancmani, kurš taisnojās, ka muzejam esot grūti laiki un naudas kāpņu remontam nav.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Sekoja grīdas, griesti un zāle pēc zāles, līdz pagājušajā gadā restaurācija beidzot tika pabeigta. Lancmanis  par abiem labdariem runā patiesi aizkustināts.

Taču šķietami vienkāršais jautājums – kāpēc Jūs to darāt – sarunā ar TV3 Ināru un Borisu samulsina.

”Šo jautājumu mums bieži uzdod – kāpēc Jūs to darāt? Nezinu… Tā ir pareizi, tā vajag. Tas tik tiešām sagādā milzīgu baudu. Bībelē ir teikts – savs laiks akmeņus mest, un savs laiks tos salasīt,” norāda Boriss.

 Ar Rundāli labdarība sākās, un nu turpinās grūti aptveramos virzienos. Paši Teterevi nespēj uzskaitīt visus projektus, taču atceras lielākos – Laikmetīgā Mākslas muzeja izveide, Botāniskā dārza sakopšana, zupas virtuve, stipendiāti, atbalsts dzīvniekiem un patversmēm, kā arī sociālie projekti pat Āzijā, Āfrikā un Latīņamerikā.

Bet tepat Latvijā pa skolām braukā acu ārsts un pārbauda bērniem redzi. Ja vajag brilles, par tām samaksā Teterevi.

Lai dalītos savā bagātībā, tā vispirms bija jānopelna. Boriss pēc izglītības ir ārsts, deviņus gadus arī praktizējis tolaik vēl Rīgas 4. un 5.slimnīcā. 80. gadu beigās viņš iesaistījās auto biznesā – sāka strādāt Mūsa Motors, un 93. gadā saņēma piedāvājumu izvērst filiāli Maskavā.

Bizness Krievijā veicās labi – jau pēc diviem gadiem Boriss kompāniju izpirka un bija tās īpašnieks līdz pat 2008. gadam.

 

Sarēķināja Boriss labi, un kopš 2008. gada viņš vairs nestrādā. Tā vietā liek naudai strādāt viņa vietā, to ieguldot. Un – ziedojot labdarībai.

Ināras sirdslieta ir dzīvnieki, Borisam – viss, kas saistīts ar tūrismu, jo, kā viņš saka, Latvija nekad nebūs naftas vai rūpniecības lielvalsts. Varam nopelnīt ar to, ka cilvēki šurp brauc tērēt naudu.

Par pašu naudu viņiem nepatīk runāt. Kad nupat maijā viņi uz Rīgu atveda van Gogu, abi tikai teica – baudiet mākslu!

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas