Tapusi pagaidu piemiņas vieta Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem

0 komentāri

Tapusi pagaidu piemiņas vieta Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem. Turpmāk ziedus un sveces upuru tuvinieki varēs nolikt pie pieminekļa, kam šobrīd rit pēdējie uzstādīšanas darbi.

Līdz šim, pieminot Zolitūdes traģēdijas upurus, iedzīvotāji nolika ziedus un iededza svecītes pie pagaidu žoga, kas ieskāva traģēdijas vietu. Tagad par traģēdiju šai vietā atgādinās piemineklis. Šajās dienās vēl rit pēdējie darbi pirms tā atklāšanas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Arta Goldberga – pieminekļa autore

Ir ļoti labi realizētāji gan tie, kas stikla daļas izgatavoja, gan tie, kas šos pārējos darbus veic. Stikla daļas bija liels izaicinājums. Bet eksperimentālā ceļā daudz mēģinājumu tika veikti, lai to izdarītu, un pašlaik viss norit sekmīgi.

Šo pagaidu pieminekli nākotnē plānots integrēt topošajā piemiņas vietā, taču pagaidām to kavē notiekošā tiesvedība. Plānots nojaukt līdzās esošo ēku, taču tai uzlikts arests.

Sabrukušā lielveikala vietā paredzēts ierīkot skvēru, taču, kamēr nav nojaukta šī ēka un pazemes autostāvvieta, to nav iespējams izdarīt.

Kāda izskatīsies dzīvē piemiņas vieta Zolitūdes traģēdijas upuriem, tas būs redzams 21. novembra vakarā, kad pieminekli atklās. Šobrīd notiek tā uzstādīšanas darbi, un tas vēl ir apklāts.

2015. gada 21. novembrī apritēs divi gadi kopš lielveikala Maxima jumta iebrukšanas Zolitūdes mikrorajonā, kas izdzēsa 54 cilvēku dzīvības.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas