Tapis Rail Baltica tehniskais risinājums – tajā ir pazemes tuneļi, pārvadi un jauni tilti

0 komentāri

Uz priekšu pavirzījies apjomīgais dzelzceļa projekts Rail Baltica. Pēc vairākkārtējām saskaņošanām ar pašvaldībām un to iedzīvotājiem izveidots jau konkrēts sliežu maršruts, un tajā iespējams veikt vairs tikai nelielus precizējumus.

Ekspertu izstrādātajā tehniskajā risinājumā Latvijas posmam nu iespējams redzēt, kur un kā sliedes šķērsos citus ceļus, upes un tiltus, kā šī infrastruktūra izskatīsies dabā.

Piemēram, Āgenskalnu Rail Baltica līnija šķērsos pa tuneli, kas tiks izbūvēts jau zem esošo sliežu trases. Savukārt blakus Dzelzceļa tiltam tiks būvēts vēl viens jauns tilts pār Daugavu.

Vairāku mēnešu telpiskie plānošanas darbi pie Rail Baltica trases Latvijā noslēgušies, un nu redzama dzelzceļa infrastruktūras vizualizācija.

Tostarp dažādi pārvadi, tilti, tuneļi un piebraucamie ceļi. Kopumā izveidoti vairāk nekā 500 risinājumi esošo trašu šķērsošanai, paredzot, ka dzelzceļš iet gan pa apakšu, gan augšu, gan atrodas ierakumos vai uzbērumos.

Iespēju robežās veidoti vienoti transporta koridori, proti, Rīgā vilciena trase plānota blakus esošajam dzelzceļam, bet ārpus galvaspilsētas – sliedes būvēs līdzās esošajiem autoceļiem.

Lai netraucētu migrācijai, Latvijā pirmo reizi būvēs arī vairākas dzīvnieku pārejas. Īpaša uzmanība pievērsta gaisa kvalitātei, troksnim un vibrācijām, kas radīsies gan būvniecības procesā, gan tad, kad vilciens jau kursēs.

Kā pirmo un arīdzan sarežģītāko – būvēs 27 kilometrus garo Rīgas posmu. Galvaspilsētā paredzēts dzelzceļa šķērsojums Šķirotavā, jauns tilts pār Daugavu blakus esošajam Dzelzceļa tiltam, bet Torņakalnā kā labākais risinājums tiek piedāvāts tunelis zem esošo sliežu trases.

Jau novembrī 15 Latvijas pašvaldībās, kuras skars sliežu trase, atkal notiks sabiedriskā apspriešana. Sagaidāms, ka, tāpat kā iepriekš, iedzīvotāji varētu paust neapmierinātību par atsevišķām detaļām. Taču Rail Baltica darba grupa norāda, – projektu vairs nav iespējams mainīt, tikai precizēt.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas