Tapis Rail Baltica tehniskais risinājums – tajā ir pazemes tuneļi, pārvadi un jauni tilti

0 komentāri

Uz priekšu pavirzījies apjomīgais dzelzceļa projekts Rail Baltica. Pēc vairākkārtējām saskaņošanām ar pašvaldībām un to iedzīvotājiem izveidots jau konkrēts sliežu maršruts, un tajā iespējams veikt vairs tikai nelielus precizējumus.

Ekspertu izstrādātajā tehniskajā risinājumā Latvijas posmam nu iespējams redzēt, kur un kā sliedes šķērsos citus ceļus, upes un tiltus, kā šī infrastruktūra izskatīsies dabā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Piemēram, Āgenskalnu Rail Baltica līnija šķērsos pa tuneli, kas tiks izbūvēts jau zem esošo sliežu trases. Savukārt blakus Dzelzceļa tiltam tiks būvēts vēl viens jauns tilts pār Daugavu.

Vairāku mēnešu telpiskie plānošanas darbi pie Rail Baltica trases Latvijā noslēgušies, un nu redzama dzelzceļa infrastruktūras vizualizācija.

Tostarp dažādi pārvadi, tilti, tuneļi un piebraucamie ceļi. Kopumā izveidoti vairāk nekā 500 risinājumi esošo trašu šķērsošanai, paredzot, ka dzelzceļš iet gan pa apakšu, gan augšu, gan atrodas ierakumos vai uzbērumos.

Iespēju robežās veidoti vienoti transporta koridori, proti, Rīgā vilciena trase plānota blakus esošajam dzelzceļam, bet ārpus galvaspilsētas – sliedes būvēs līdzās esošajiem autoceļiem.

Lai netraucētu migrācijai, Latvijā pirmo reizi būvēs arī vairākas dzīvnieku pārejas. Īpaša uzmanība pievērsta gaisa kvalitātei, troksnim un vibrācijām, kas radīsies gan būvniecības procesā, gan tad, kad vilciens jau kursēs.

Kā pirmo un arīdzan sarežģītāko – būvēs 27 kilometrus garo Rīgas posmu. Galvaspilsētā paredzēts dzelzceļa šķērsojums Šķirotavā, jauns tilts pār Daugavu blakus esošajam Dzelzceļa tiltam, bet Torņakalnā kā labākais risinājums tiek piedāvāts tunelis zem esošo sliežu trases.

Jau novembrī 15 Latvijas pašvaldībās, kuras skars sliežu trase, atkal notiks sabiedriskā apspriešana. Sagaidāms, ka, tāpat kā iepriekš, iedzīvotāji varētu paust neapmierinātību par atsevišķām detaļām. Taču Rail Baltica darba grupa norāda, – projektu vairs nav iespējams mainīt, tikai precizēt.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas