Swedbank uzsāk Latvijas pāreju uz bezkontakta kartēm

7 komentāri
Swedbank uzsāk Latvijas pāreju uz bezkontakta kartēm
FOTO: LETA

Ar pirmā bezkontakta norēķinu termināļa uzstādīšanu ātrās apkalpošanas restorānā Wok to Walk (Aspazijas bulvārī 30, Rīgā), Swedbank uzsākusi bezkontakta norēķinu sistēmas ieviešanu Latvijā.

Jau šoruden ikvienam Latvijas iedzīvotājam būs iespēja  saņemt jaunu maksājumu karti ar bezkontakta norēķinu tehnoloģiju.

Šis jauninājums ļaus norēķināties par nelieliem pirkumiem līdz 10 eiro, neievadot PIN kodu, bet vienkārši pietuvinot karti norēķinu terminālim, tādējādi padarot karšu maksājumus vēl ērtākus un tikpat drošus kā līdz šim.

Pirmās Swedbank bezkontakta norēķinu kartes gaidāmas jau vasarā, savukārt jau šobrīd visas jaunās karšu norēķinu pieņemšanas ierīces tirgotājiem tiek izsniegtas ar bezkontakta norēķinu iespēju.

”Mūsu dati rāda, ka vairāk nekā 60% karšu maksājumu tiek veikti par nelieliem ikdienas pirkumiem, kuru vērtība nepārsniedz 10 eiro. Tāpēc arvien tiecamies vienkāršot un padarīt ērtāku mūsu klientu ikdienu, tostarp, domājot arī par lietderīgu laika patēriņu, kas ir viens no laba servisa pamatelementiem. Jaunā bezkontakta tehnoloģija, kas sekmīgi ieviesta arī citās pasaules valstīs, ļauj veikt maksājumus, vienkārši nopīkstinot karti. Redzam, ka tas padarīs ērtāku ikdienu un ietaupīs laiku gan pircējiem, gan pārdevējiem, jo tagad, veicot 6 no 10 pirkumiem, atliks tikai pietuvināt maku maksājumu terminālim, līdzīgi, kā to esam pieraduši darīt sabiedriskajā transportā, lietojot e-talonu. Domāju, ka gada laikā šāda karte būs vismaz katram otrajam iedzīvotājam, un tas būs lielisks pamudinājums padarīt mūsdienīgākas norēķinu sistēmas arī tirgotājiem visā Latvijā,” stāsta Reinis Rubenis, Swedbank valdes loceklis un Uzņēmumu apkalpošanas pārvaldes vadītājs.

Ikviens iedzīvotājs jaunajām maksājumu kartēm varēs pieteikties jau drīzumā, un to izsniegšanu banka plāno uzsākt rudenī. Tādējādi gada laikā lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju un tirgotāju būs pieejamas jaunās maksājumu kartes un norēķinu sistēmas.

Jāuzsver, ka līdz ar jaunās bezkontakta norēķinu tehnoloģijas ieviešanu, Swedbank joprojām saglabās īpašās kartes dažādām iedzīvotāju grupām – jauniešiem, uzņēmējiem u.tml.

Bezkontakta norēķinu kartes jau šobrīd ir izplatīts risinājums ASV, Lielbritānijā, Austrālijā, Zviedrijā, Šveicē, Norvēģijā, Spānijā, Francijā, Nīderlandē un citur. Tāpēc bezkontakta maksājumu tehnoloģija Latvijā vienkāršos norēķinus arī tūristiem, kuru rīcībā jau tagad lielākoties ir bankas maksājumu kartes ar bezkontakta norēķinu tehnoloģiju.

7 komentāri

TOP komentāri

 • hi hi
  +3

  hi hi

  Uk ir ierobezojums 30 paundi un lidz 3 maksajumiem diena. Parak tuvu stavot nekas nenotiks, jo kartei jabut tiesa saskare ar karsu nolasisanas terminali un tam jabut aktivizetam no pardeveju puses.

  31.05.2016 11:30

 • miegainais
  +2

  miegainais

  Vecas ziņas - 20 esot bijis līdz pagājušā gada septembrim.

  31.05.2016 12:58

 • skepse
  +2

  skepse

  ka tig nesanāk kā ar e-talonu un citadeles kartēm. stāvēšu pārāk tuvu terminālim un noņems manu naudiņu.... pie tam zaglēns ar manu karti varēs sapirkt sev sīkumus pēc sirds patikas.... nav jausliti, bet es gan to nelietošu.

  31.05.2016 10:27

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas