Svētku vakarā notiks vērienīgs lāpu gājiens

0 komentāri

18. novembra vakarā jau divpadsmito gadu notiks Nacionālās apvienības un biedrības Sargi valodu un Latviju! rīkots lāpu gājiens, kas plkst. 18.00 sāksies no Kārļa Ulmaņa pieminekļa, bet noslēgsies pie Brīvības pieminekļa.

Pirms gada lāpu gājiens pulcēja vairāk nekā 12 000 dalībnieku, vēsta nacionālās apvienības Visu Latvijai-Tēvzemei un brīvībai/LNNK preses sekretāre Laila Ozoliņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šogad lāpu gājiena devīze – Latvijas uguns cauri laikiem. “Uguns simbolizē latviskumu, kas sargājams un nododams tālāk nākamajām paaudzēm. Tūkstošiem dažādu vecuma Latviju mīloši cilvēki uguns liesmiņas cauri pilsētas ielām iznes no vietas, ar ko saistās Latvijas dzimšana līdz Brīvības piemineklim – vietai, kas simbolizē Latvijas mūžīgumu,” pasākuma nozīmi skaidro tradīcijas aizsācējs, tā laika organizācijas Visu Latvijai! vadītājs Raivis Dzintars.

Aicināts piedalīties ir ikviens, kuram mīļa Latvija un ir vēlme sargāt latviskumu cauri laikiem, norāda rīkotāji.

Pulcēšanās pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa (Krišjāņa Valdemāra iela un Raiņa bulvāra krustojums) sāksies pulksten 17.00, ko papildinās gājiena dalībniekus iesildošs svētku koncerts. Pirms gājiena būs iespējams saņemt lāpas. Organizatori plāno dalībniekiem izsniegt gandrīz 10 000 lāpu, un lielākas iespējas tās saņemt būs, ierodoties savlaicīgi.

Koncertā uzstāsies grupa Teikas muzikanti, Nacionālās apvienības dziedošo jauniešu grupa, kā arī rokgrupa Dūmi Fēliksa Ķiģeļa un Jāņa Buķeļa vadībā.

Gājiens sāksies ap pulksten 18.00. Dalībnieki pa Kr. Valdemāra ielu dosies uz 11.novembra krastmalu, tad pa Kaļķu ielu gājiens virzīsies cauri Vecrīgai līdz Brīvības piemineklim. Paredzēts, ka pasākums noslēgsies ap pulksten 19.30 pie Brīvības pieminekļa, kopīgi dziedot Daugav”s abas malas.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas