Svešumā dzīvojoša latviete dzimteni cenšas rast dabā, smaržās un garšās

0 komentāri

Ārvalstīs šobrīd dzīvo aptuveni trešdaļa Latvijas valstspiederigo. Portāls Skaties.lv, tuvojoties valsts svētkiem, centās noskaidrot, ko Latvija nozīmē svešumā dzīvojošajiem tautiešiem. 

”Latvija tās ir mājas, zinu, ka tur vienmēr esmu gaidīta, tur ir ģimene un draugi,” pauž Džērsijā dzīvojošā latviete Agneta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Taujāta, vai esi savas valsts patriote, Agneta stāsta, ka galējs patriotisms ne pie kā laba nenoved.

”Bet, jā, mīlu savu valsti un raudu pie Prāta Vētras – Mana Dziesma. Mums ir ļoti skaista un bagāta kultūra ar ko noteikti lepojos. Vēlētos lai vairāk cilvēku izpaustu savu patriotismu caur mīlestību un labestību. Varbūt Dziesmu Svētkus jārīko katru gadu, tad tauta paliek mīļāka,” stāsta meitene.

Sevi, kā Latvijas patriotu Agneta parāda, baudot Latvijas kultūru un dabu, atbalstot pašmāju mūziķus un sportistus.

Latvijas valsts svētkus, piemēram, Lāčplēša dienu vai Latvijas Republikas proklamēšanas diena, Agneta nav svinējusi arī šeit esot, tomēr atzīst, ka kopā sanākšana un svecīšu aizdegšana ir kaut kas simbolisks.

”Prom esot ir grūtāk, nav tās vienotības un kopā būšanas. Latviju cenšos atrast dabā, smaržās un garšās,” stāsta latviete.

Ko Latvija nozīmē Amerikas latviešiem, lasi šeit!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas