Svens Birkerts: 25 gadu laikā Latvijā ir pilnīgi mainījusies

0 komentāri

Latvija, salīdzinot ar 25 gadu senu pagātni, ir kardināli mainījusies – tā ir kļuvusi atvērta un kosmopolītiska, to, uzreiz izejot no lidostas ”Rīga”, esot sajutis rakstnieks un kultūras vērotājs, arhitekta Gunāra Birkerta dēls Svens Birkerts.

S. Birkerts, kā arī vēl 16 Birkertu dzimtas locekļi ieradušies Rīgā no Čikāgas un Bostonas, lai piedalītos Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas, kuras autors ir latviešu izcelsmes amerikāņu arhitekts Gunāra Birkerts, atklāšanas pasākumos. Pēdējo reizi S. Birkerts Latvijā viesojās pirms 25 gadiem, un raidījumā ”900 sekundes” viņš dalījās pirmajos iespaidos par Latvijā redzēto.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Gaismas pilij ir potenciāls, lai tā kļūtu par slavenu celtni arī pasaulē, ir pārliecināts S. Birkerts, norādot, ka, pirmo reizi celtni ieraugot, tā viņam uzreiz iepatikusies.

Viņš pauda, ka viņa tēvam, arhitektam Gunāram Birkertam, vislielākais izaicinājums esot bijis ēkā apvienot ”tradicionālo un nacionālo” grāmatu pasauli ar ”jauno īstenību” – globālo un digitālo laikmetu.

Piektdien, 29. augustā, ar oficiālu inaugurācijas ceremoniju Gaismas pils tiks atklāta.

Gaismas pils tika pieņemta ekspluatācijā šā gada jūnija sākumā. No 6. jūnija bibliotēkas ēka ir pilnībā izmantojama bez ierobežojumiem.

Ēkas būvniecības darbi tika sākti 2008. gada jūnijā. Gaismas pils būvdarbus veica Nacionālā būvkompāniju apvienība, ko veido trīs lielākie Latvijas būvuzņēmēji – SIA ”Re&Re”, a/s ”RBSSKALS” un SIA ”Skonto būve”. Saskaņā ar līgumu, ko valsts ar būvuzņēmējiem parakstīja 2008. gada 15. maijā, bibliotēkas būvniecības izmaksas prognozētas 163,06 miljoni eiro, taču projekta īstenošanas laikā Gaismas pils izmaksas pieaugušas līdz 256,1 miljonam eiro.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas