Studenti būtu gatavi piedalīties militārajās mācībās

2 komentāri

Būt savas valsts patriotiem un nepieciešamības gadījumā spēt to arī aizsargāt. Nākamgad studentiem varētu tikt nodrošināta iespēja brīvprātīgi piedalīties militārajās mācībās, ar šādu paziņojumu nācis klajā aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis. Iecerēts, ka pēc militārās nometnes, jaunieši iegūtu rezerves virsnieka pakāpi. 

Studentiem nākamajā gadā plānots piedāvāt iespēju brīvprātīgi piedalīties militārajās mācībās. Tajās tiktu celts ne vien patriotisms, bet arī gatavība aizsargāt savu valsti, šorīt raidījumā 900 sekundes atklāja aizsardzības ministrs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis:

FOTO: LETA

FOTO: LETA

No sākuma šī sistēma ir jāpalaiž. Lai palaistu jebkuru sistēmu, tai nopietni jāsagatavojas. Tas nedrīkst kļūt par padomju laika iesaukumu, kur bieži vien gurķojās, neko nedarīja, bija teiksim “ģedovšina”. Šai sistēmai tiešām ir jābūt tādai, kas ir efektīva.

Ministrs Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem devis rīkojumu izstrādāt sistēmu par studentu iesaistīšanu militārajās mācībās. Sākotnēji dalība būtu brīvprātīga, bet – vai vēlāk tā kļūtu daļēji vai obligāta vēl gaidāmas diskusijas. Tikmēr lielākā daļa no LNT Ziņu uzrunātajiem studentiem būtu gatavi piedalīties militārajās mācībās.

Daudzi gatavi pat pārvarēt dažādus sadzīviskus šķēršļus. Tomēr ir tādi, kas atzīst – patlaban prioritātes ir citas.

Par jauniešu entuziasmu nav pārsteigtas augstskolas, kuras saka – ģeopolitisko situāciju izprot un ir gatavas iesaistīties diskusijās.

2 komentāri

TOP komentāri

 • Cilvēks
  0

  Cilvēks

  Nevis tā vietā, bet papildus. Ar matemātiku, fizikas formulām un filozofiju ienaidnieku neuzveiksi.

  26.03.2015 22:49

 • Uldis Sēne
  0

  Uldis Sēne

  Tā vietā, lai studenti vēlētos mācīties kaut ko sakarīgu, tie labprātāk izvēlas to, kas būtībā ir pretrunā ar kaut ko saprātīgu un civilizētu. Paradokss, kas vēsta par sabiedrības garīgo degradāciju.

  23.03.2015 21:12

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas