Straujuma: valstī manāmas hibrīdkara pazīmes, drošības iestādes tam ir gatavas

0 komentāri

Latvijas augstākās amatpersonas nobažījušās par drošības situāciju Latvijā un starptautisko saspīlējumu Ukrainas sakarā. Premjere atzīst, ka Latvijā ir manāmas atsevišķas hibrīdkara pazīmes, taču steidz mierināt iedzīvotājus, ka pašmāju drošības struktūras ir savu uzdevumu augstumos.

Līdz ar krīzi Ukrainā starptautiskajā sabiedrībā arvien biežāk izskan vārds ”hibrīdkarš”. Tā sauktie zaļie cilvēciņi, separātistu grupējumi, pseido pašaizsardzības vienības un masīvas propagandas kampaņas no Krievijas puses, attaisnojot teroristu aktivitātes, ir jauns drauds, kas Eiropu biedē arvien vairāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ukrainas notikumi pierāda, ka šāds savienojums izrādījies pārsteidzoši efektīvs, nekontrolējams un bīstams. Par to pārliecināta arī premjere. Dažas hibrīdkara pazīmes esot vērojamas arī Latvijā.

Starptautiskajā sabiedrībā pamatīgas diskusijas izraisījis jautājums, vai Ukrainai vajadzētu piegādāt ieročus. Skaidrs, ka ilgstoši bez Rietumvalstu atbalsta Ukraina pretoties prokrieviskajam spiedienam nebūs spējīga, tomēr ieroču piegāde varētu radīt katastrofālas sekas, Krievijas dusmas un vispārējus kara draudus.

Uz jautājumu, vai ukraiņiem vajadzētu piegādāt ieročus, Valsts prezidents, kurš ir arī Bruņoto spēku virspavēlnieks, izsakās ļoti lakoniski.

Eiropā vadošais viedoklis ir noraidošs, proti, Eiropa nevēlas piegādāt Ukraiņiem ieročus. Lai rūpīgi analizētu drošības situāciju Latvijā, atbildīgo dienestu pārstāvji un valsts augstākās amatpersonas šopēcpusdien pulcējās Nacionālās drošības padomes sēdē.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas