Straujuma uzstāj, ka Citadeles pārdošanā kļūdas nav pieļautas

0 komentāri

Bankas Citadele pārdošanā kļūdas nav pieļautas, un cena bijusi labākā, uz ko tobrīd varēja cerēt, – tā, aizstāvot savas valdības lēmumu, šodien parlamentārās izmeklēšanas komisijā apgalvoja premjerministre Laimdota Straujuma. Tomēr deputātus Ministri prezidentes argumenti nepārliecināja – komisijas vadītājs uzstāja, ka ņemot vērā bankas peļņu, darījuma summa varēja būt lielāka.

Premjerministrei Laimdotai Straujumai šodien Saeimā nācās atbildēt uz daudziem nepatīkamiem jautājumiem par valstij piederošo Bankas Citadele akciju pārdošanu amerikāņu fonda Ripplewood un vēl 12 investoru apvienībai. Šis darījums, kas valsts kasē ienesa 74,7 miljonus eiro, daudz kritizēts gan par zemo cenu, gan slepenību, kas darījumu apvijusi jau no paša sākuma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tomēr premjerministre visu kritiku par bankas pārdošanas cenu kategoriski noraidīja. Tā esot bijusi labākā, kāda šā brīža situācijā iespējama, un vairāk ar darījumu kavēties nevarēja. Pretējā gadījumā pārdošanas procesu no Latvijas valdības būtu pārņēmusi Eiropas Komisija.

Straujuma uzsvēra, ka amerikāņu pircēji banku saredzot kā pamatu savam investīciju portfelim Latvijā, un jau apsverot ieguldījumus vairākos projektos. Kādos tieši, viņa gan neatklāja. Parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris tomēr norādīja, ka viņu premjeres argumenti nav pārliecinājuši, jo Citadele pagājušo gadu noslēdza ar iespaidīgu 32, 4 miljonu eiro peļņu.

Kūtris gan atzina, ka daudz ko šajā darījumā noteikuši nosacījumi, kādus Latvija savulaik pieņēmusi, glābjot Parex banku. Tajos iekļauti arī daudzi faktori, kas ietekmējuši šā darījuma cenu, un, viņaprāt, arī tie būtu jāizmeklē. Jāpiebilst, ka savulaik arī par šo darījumu jau bija izveidota parlamentārās izmeklēšanas komisija. Tomēr tās darbs beidzās ar neko – pēc pusgada darbības komisiju likvidēja.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas