Straujuma uzstāj, ka Citadeles pārdošanā kļūdas nav pieļautas

0 komentāri

Bankas Citadele pārdošanā kļūdas nav pieļautas, un cena bijusi labākā, uz ko tobrīd varēja cerēt, – tā, aizstāvot savas valdības lēmumu, šodien parlamentārās izmeklēšanas komisijā apgalvoja premjerministre Laimdota Straujuma. Tomēr deputātus Ministri prezidentes argumenti nepārliecināja – komisijas vadītājs uzstāja, ka ņemot vērā bankas peļņu, darījuma summa varēja būt lielāka.

Premjerministrei Laimdotai Straujumai šodien Saeimā nācās atbildēt uz daudziem nepatīkamiem jautājumiem par valstij piederošo Bankas Citadele akciju pārdošanu amerikāņu fonda Ripplewood un vēl 12 investoru apvienībai. Šis darījums, kas valsts kasē ienesa 74,7 miljonus eiro, daudz kritizēts gan par zemo cenu, gan slepenību, kas darījumu apvijusi jau no paša sākuma.

Tomēr premjerministre visu kritiku par bankas pārdošanas cenu kategoriski noraidīja. Tā esot bijusi labākā, kāda šā brīža situācijā iespējama, un vairāk ar darījumu kavēties nevarēja. Pretējā gadījumā pārdošanas procesu no Latvijas valdības būtu pārņēmusi Eiropas Komisija.

Straujuma uzsvēra, ka amerikāņu pircēji banku saredzot kā pamatu savam investīciju portfelim Latvijā, un jau apsverot ieguldījumus vairākos projektos. Kādos tieši, viņa gan neatklāja. Parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris tomēr norādīja, ka viņu premjeres argumenti nav pārliecinājuši, jo Citadele pagājušo gadu noslēdza ar iespaidīgu 32, 4 miljonu eiro peļņu.

Kūtris gan atzina, ka daudz ko šajā darījumā noteikuši nosacījumi, kādus Latvija savulaik pieņēmusi, glābjot Parex banku. Tajos iekļauti arī daudzi faktori, kas ietekmējuši šā darījuma cenu, un, viņaprāt, arī tie būtu jāizmeklē. Jāpiebilst, ka savulaik arī par šo darījumu jau bija izveidota parlamentārās izmeklēšanas komisija. Tomēr tās darbs beidzās ar neko – pēc pusgada darbības komisiju likvidēja.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas