Straujuma pieļauj, ka Latvijai būs jāsolidarizējas ar citām ES valstīm un jāuzņem bēgļi

6 komentāri

Vai katrai Eiropas Savienības (ES) dalībvalstij varētu noteikt obligāti uzņemamo bēgļu skaitu? Pašlaik norit asas diskusijas par obligātajām bēgļu kvotām. Ministru prezidente Laimdota Straujuma jau pieļāvusi, ka Latvijai, iespējams, būs jāsolidarizējas ar citām ES valstīm un jāuzņem noteikts bēgļu skaits.

Pēc Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) datiem, pašlaik pasaule saskaras ar lielāko bēgļu krīzi pēdējo 20 gadu laikā. Tas saistīts ar karu Sīrijā un Irākā, kā arī cilvēktiesību pārkāpumiem un aizvien sliktākiem humanitārajiem un drošības apstākļiem Āfrikā un Tuvajos Austrumos. Tad, lūk, tas viss novedis pie tā, ka pagājušajā gadā ES valstīs reģistrēti 571 tūkstotis patvēruma meklētāju, kas ir par 44% vairāk nekā gadu iepriekš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Visvairāk patvēruma meklētāju pieteikumi bijuši Vācijā, otrajā vietā ir Zviedrija, trešajā Itālija. Tieši Vidusjūras reģions pašlaik ir īsts ”karstais punkts”, jo ar bēgļu problēmu grūti tikt galā ir arī Grieķijai, Maltai un citām valstīm. Līdz ar to nav brīnums, ka vairākas ES valstis uzskata, ka pārējām būtu ar tām jāsolidarizējas un daļa bēgļu jāuzņem pie sevis, iespējams pat nosakot obligātās bēgļu kvotas.

Latvijā pagājušajā gadā reģistrēti tikai 360 patvēruma meklētāji, kas salīdzinājumā tāds nieks vien ir, un Ministru prezidente Laimdota Straujuma šodien pieļāva, ka mūsu valsts, iespējams, varētu uzņemt papildu bēgļus, taču par to vēl vajag diskutēt.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Tā diskusija būs ļoti smaga, jo valstis kā Itālija, viņi grib, lai citas valstis izrādītu solidaritāti. Tā kā es šobrīd nevaru jums pateikt.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis gan uzsver, ka pagaidām runa esot par samērā nelielu Latvijā uzņemamo bēgļu skaitu.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Kopumā gāja runa par 5000 uz visu ES, uz visām 28 dalībvalstīm. Tā kā es negribētu biedēt Latvijas iedzīvotājus, ka tagad mēs uzņemsim tūkstošiem, simtiem tūkstošus, tas pilnīgi noteikti nekad nenotiks, tā kā par to varam būt droši. Jautājums ir konceptuāls – vai Latvija būs gatava uz šāda veida rīcību vai nē.

Pagaidām ES valstis var brīvprātīgi izlemt, vai no citām dalībvalstīm uzņemt patvēruma meklētājus, un Latvija nekādu interesi par papildu bēgļu uzņemšanu nav izrādījusi.

ES norisinās diskusijas par obligātajām bēgļu kvotām katrai valstij. Latvija līdz šim iestājusies pret šādu risinājumu, uzstājot, tai jābūt katras valsts izvēlei. Amatpersonas gan atzīst, ka pilnīga norobežošanās no šīs problēmas var Latvijai negatīvi atspēlēties, ja kara Ukrainā dēļ Latvija saskarsies ar lielu patvēruma meklētāju plūsmu no Ukrainas.

Nākošnedēļ ar savu piedāvājumu par bēgļu krīzes risināšanu nāks klajā Eiropas Komisija (EK). Tad šo dokumentu apspriedīs ES dalībvalstis. Kā redzējām, Latvijas nostāja par šo jautājumu pagaidām ir samērā neviennozīmīga. Tāpēc valdošās koalīcijas partijas plāno nākt kopā nākam pirmdien, lai formulētu kopīgu pozīciju par iespējamo bēgļu uzņemšanu.

6 komentāri

TOP komentāri

 • zeķe
  +3

  zeķe

  nē. kā ienāca tā izkļuva - samet kuģos un izmet pie āfrikas krastiem. šādi priekšlikumi veicina mafijas darbības un tās tikai pieaugs.

  05.05.2015 22:33

 • NU
  +1

  NU

  tikai pamēģinat aunu bars seimā ,jau tā neko neprotat .

  05.05.2015 22:10

 • Velta Kociņa
  0

  Velta Kociņa

  Uz kurieni cienījamā premjere un iekšlietu ministrs ieteiktu bēgt Latvijā palikušajiem,jo šeit par mums tikai ņirgājas !!! Un tagad baida ar Ukrainas bēgļiem . Tie nav liekēži ,cilvēki bēg no nāves. Turklāt ir iespējams saprasties,ne tā kā ar Āfrikas dažādajām tautiņām.Labi padomājiet ,jo var pienākt dieniņa, kad Vienotība var sekot Tautas partijas, Latvijas ceļa un citām ...pa skuju taciņu !!!

  31.05.2015 11:39

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas