Straujuma lēš, ka Latvija varētu uzņemt 200 bēgļus

0 komentāri

Ministru prezidente Laimdota Straujuma paudusi viedokli, ka Latvija varētu uzņemt ap 200 bēgļu. Tikmēr robežsardze lēš, ka tuvāko gadu laikā strauji varētu palielināties to gadījumu skaits, kad imigranti no Vidusjūras reģiona Eiropā un Latvijā ieplūdīs nelegāli. Līdz ar lielajām bēgļu masām pamatīgi aktivizējušies nelegālie pārvadātāji, kas pelna iespaidīgu naudu.

Nesen Eiropadomē tika apspriests jautājums par ES dalībvalstu brīvprātīgu bēgļu uzņemšanu, tomēr konkrētu vienošanos līdz šim tā arī nav izdevies panākt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai gan Eiropa vēlas, lai Latvija uzņem ap 700 bēgļu, premjere Laimdota Straujuma ir pārliecināta, ka esam spējīgi uzņemt trīs reizes mazāku skaitu, proti, 200 bēgļu.

Straujuma gan akcentē, ka tas esot viņas personiskais viedoklis, un šāds skaitlis aprēķināts, pamatojoties uz formulu, kādu bēgļu jautājumā piedāvājuši igauņi.

Tikmēr Itālijas iedzīvotāji, kas spiesti uzturēt milzīgu imigrantu skaitu, kā arī regulāri glābt pārpildītās laivas no nogrimšanas, ir pārliecināti, ka arī pārējām Eiropas valstīm tomēr jāuzņemas solidāra atbildība un jāpalīdz atvieglot itāliešus no milzīgās imigrantu nastas.

Latvijas robežsargiem līdz šim vislielākās galvassāpes sagādājuši nelegālie imigranti no Vjetnamas – šogad tādi pieķerti vairāk nekā simts, taču starp nelegāļiem manāmi arī irākieši, afgāņi un arvien biežāk – sīrieši.

Jāpiemin, ka šogad nepilnu sešu mēnešu laikā pieķerti 136 nelegālie imigranti. Pērn visa gada laikā tie bijuši 139, tātad šis gads, visticamāk, noslēgsies ar rekordlielu migrantu skaitu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas