Stradiņa slimnīcas būvnieki, iespējams, patvaļīgi aizpildījuši plaisas

0 komentāri
Stradiņa slimnīcas būvnieki, iespējams, patvaļīgi aizpildījuši plaisas
FOTO: LETA

Lai varētu turpināt būvdarbus Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas energoblokā, būvniekiem Rīgas būvvaldē jāiesniedz arī risinājums, kā novērst ūdens sūkšanos pagrabā, sociālajā tīklā twitter norādījis būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Vircavs paskaidroja, ka ūdens uzkrāšanās pagrabā ietekmē radītais mitrums var izraisīt koroziju un nevar izslēgt tās negatīvu ietekmi uz būvobjekta pamatiem kopumā, tādēļ šī ir viena no problēmām, kas jānovērš pirms būvdarbu atsākšanas. Būvvaldei arī ir aizdomas par nepareizu hidroizolācijas tehnoloģiju, paskaidroja Vircavs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tāpat viņš uzsvēris, ka “jau 13.martā būvvalde Stradiņa slimnīcas objekta 1.blokā konstatēja patvaļīgu plaisu aizpildīšanu pārseguma nesošo siju un sienas savienojuma mezglā”. Kā skaidroja būvvaldē, minētās plaisas konstatētas arī iepriekšējās apsekošanās, šajā gadījumā būvnieki izvēlējušies tās patvaļīgi aizpildīt bez saskaņošanas ar būvvaldi, šādi neievērojot attiecīgo procedūru.

Novēršot attiecīgās nepilnības, būvvalde varēs atļaut atsākt darbus slimnīcas A korpusa jaunbūves 6.blokā un energoblokā. Par atļauju atsākt darbus visā jaunajā korpusā būvvalde lems pēc pilnas dokumentācijas saņemšanas. Tā būvniecības dalībniekiem jāiesniedz līdz 1.aprīlim.

Kā ziņots, Rīgas pilsētas būvvaldē 11.martā saņemts SIA CMB iesniegums ar būves karkasa ekspertīzes atzinumu Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas A korpusa jaunbūves 6.blokam un energoblokam Pilsoņu ielā 13, pastāstīja būvvaldes pārstāve Jūlija Samuilova.

Portālā pietiek.com ir publicēts SIA CMB būvvaldē iesniegtais atzinums. Tajā teikts, ka ēkas karkasa apsekošanas laikā atklātie defekti neietekmē ēkas noturību un stabilitāti un tiek rekomendēts ēkā atsākt būvdarbus un steidzamības kārtībā novērst atklātos defektus, lai izvairītos no tālākas konstrukciju bojāšanas. Tāpat CMB norāda, ka, ņemot vērā, ka būvdarbi objektā ir apturēti un ēkas ir dažādās būvniecības stadijās, kopējo ēku būvdarbu atbilstību normatīvo aktu prasībām var noteikt tikai pēc attiecīgo būvdarbu pabeigšanas.

Atzinumā arī uzsvērts, ka, lai izvairītos no tālākas konstrukciju bojāšanas, nepieciešams sakārtot būvdarbu izpilddokumentāciju atbilstoši pašlaik spēkā esošiem normatīvajiem aktiem.

Saņemtie dokumenti pašlaik tiek izvērtēti, bet līdz 1.aprīlim būvniecības dalībniekiem būvvaldē jāiesniedz pilna dokumentācija par jaunā korpusa ekspertīzes atzinumu saistībā ar objektā konstatēto deformāciju novēršanas pasākumiem. Visus dokumentus izvērtējot, būvvalde varēs pieņemt lēmumu saistībā ar atļaujas izsniegšanu būvdarbu atsākšanai, informēja Samuilova.

Būvvaldē pašlaik ir iesniegta arī būvobjekta būvkonstrukcijas daļas izpilddokumentācija.

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa būvniecības dalībnieki vērsušies Rīgas pilsētas būvvaldē ar lūgumu pagarināt atzinuma par objektā konstatēto deformāciju novēršanas pasākumiem iesniegšanas termiņu līdz 1.aprīlim.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas