Statusu saņēmušajiem bēgļiem Latvijā visgrūtāk ir atrast dzīvokli un darbavietu

1 komentārs

Vislielākās problēmas patvēruma meklētājiem Latvijā pēc bēgļa statusa iegūšanas sagādā mājvietas atrašana, jo dzīvokļu izīrētāji pret bēgļiem nav pretimnākoši.

Robels no Eritrejas, kurš uz Latviju tika pārvietots februārī, nu jau mēnesi arī strādā – par tulku ļoti retajā tigriniešu valodā patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Mucenieki. Kā integrācijas semināra dalībniekiem norādīja vīrietis, daudz grūtāk gājis ar mājokļa atrašanu, jo daudzi izīrētāji atteikuši, uzzinot, ka viņš ir bēglis. Tagad gan dzīvesvieta atrasta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Robels

Tas, ko mēs šeit esam saņēmuši, ir pilnīgi pietiekoši.  Jo tas, kas mums bija vajadzīgs ir brīvība, un tā šeit ir. Man ir darbs un mana sieva mācās latviešu valodu. Uzlabojumi varētu būt dzīvokļu atrašanas jomā, ar to bija problēmas.

Robels plāno studēt socioloģiju, bet viņa sieva turpina apgūt latviešu valodu. Tieši valsts valodas zināšanas uzsver kā primārās, lai bēgļi spētu iekļauties sabiedrībā. Pašvaldību savienības vadītājs mudināja arī mācīties no jau pieļautajām kļūdām integrācijas politikā.

Ekonomikas un pašvaldību lietu ministrijām uzdots apzināt maz cenu dzīvojamās platības, lai realitātē risinātu dzīvokļu pieejamības jautājumu Latvijā esošajiem bēgļiem.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • Linda
    0

    Linda

    un kas apmaksās studijas?

    27.06.2016 10:54

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas