Spolītim nāksies izciest piecu dienu administratīvo arestu

0 komentāri

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien vienbalsīgi nolēma piekrist administratīva aresta izpildei deputātam Veiko Spolītim (V), kurš iepriekš pieķerts par braukšanu reibumā.

Plānots, ka Saeima rīt lems par šo komisijas sagatavoto lēmuma projektu. Saskaņā ar tiesas spriedumu Spolītim paredzēts piecu dienu administratīvais arests.

Jau vēstīts, ka Spolītim par izdarīto pārkāpumu tiesa piemēroja administratīvo arestu uz piecām diennaktīm, 850 eiro naudas sodu un vadītāja tiesību atņemšanu uz diviem gadiem.

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas 3.novembra spriedumā teikts, ka 29.oktobra vakarā Spolītis vadīja automašīnu pa Granīta ielu, atrodoties alkoholisko dzērienu iespaidā. Viņa organismā konstatētas 1,4 promiles alkohola.

“Pie administratīvās atbildības saucamā persona tiesas sēdē paskaidroja, ka, strādājot divās vietās, rodas izdegšana, izdarījis kļūdu, tā ir lieta, ko neplāno vairāk izdarīt. Pēc pieķeršanas parasti brauc ar vilcienu vai taksi, materiālās situācijas dēļ pieņēma šādu lēmumu,” teikts spriedumā.

Sprieduma izpildi daļā par administratīvo arestu tiesa uzdeva izpildīt Valsts policijas Salaspils iecirknim.

Kā ziņots, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) vēstulē Saeimas Prezidijam lūdzis sniegt skaidrojumu par tiesību normu pareizu piemērošanu, kad “runa ir par” deputātu saukšanu pie administratīvās atbildības. Cita starpā lūgts sniegt atbildi, vai nepieciešama parlamenta piekrišana administratīvā aresta piemērošanai, ja lēmumu par šādu sodu tiesa pieņēmusi, pirms attiecīgā persona kļuvusi par deputātu.

Vēstulē tas nav norādīts, taču attiecīgais jautājums varētu būt uzdots saistībā ar deputātu Spolīti, kurš pirms deputāta mandāta apstiprināšanas aizturēts, vadot automašīnu alkohola reibumā.

Spolītis ir apturējis savu darbību partijā Vienotība, tomēr deputāta mandātu pagaidām nenoliks.

Deputāta mandāts Spolītim apstiprināts 5.novembrī. Viņš kļuva par parlamentārieti uz laiku, kamēr Edgars Rinkēvičs (V) pilda ministra pienākumus.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas