Spītējot lietum, uz darbu ar velo šorīt devās simtiem riteņbraucēju

0 komentāri
Spītējot lietum, uz darbu ar velo šorīt devās simtiem riteņbraucēju
FOTO: LETA

Ar velo uz darbu šorīt tika atklāta Eiropas Mobilitātes nedēļa. Par spīti lietavām un nelabvēlīgajiem laikapstākļiem, kopumā Skolas ielas veloceļa posmā pie Ģertrūdes ielas rīta agrumā no plkst. 7.30 līdz 9.00 savās ikdienas gaitās devās vairāk nekā 400 velobraucēju.

Velosipēdu kā ikdienas pārvietošanās līdzekli izmanto ne tikai biroja darbinieki, bet arī vecāki, kuri savas atvases nogādā uz bērnudārziem, studenti, tostarp ārvalstu, piemēram, no Francijas, Anglijas un Vācijas, kā arī pensionāri.

“Esam pārliecināti, ka Rīgas uzstādītais mērķis attīstīt veloinfrastruktūru galvaspilsētā ir pareizais virziens. Redzam, ka ikdienas velobraucēju skaits arvien pieaug, tāpēc lēnām, bet pamatīgi tiek izbūvēti veloceļi, velojoslas,” pauž Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs.

“Šobrīd Skolas ielas veloceļš ir viens no noslogotākajiem, tagad uzsākti Krišjāņa Barona ielas seguma atjaunošanas darbi, kur būs paredzēta vieta arī velobraucējiem rekomendējošajā velojoslā. Paredzam, ka arī šī iela būs velobraucēju pieprasīta un būs vērojami velosastrēgumi.”

Eiropas Mobilitātes nedēļu Rīgā tiek rīkota jau 13. gadu. Galvenā uzmanība šajā nedēļā tiek pievērsta velobraucējiem un kājāmgājējiem paredzētajai infrastruktūrai, satiksmes intensitātes mazināšanai, transporta piekļuves uzlabošanai un aktīvākai informēšanai par ilgtspējīgiem pārvietošanās paradumiem.

Ar velo uz darbu dienas organizatori aicina iedzīvotājus izvērtēt savus pārvietošanās paradumus un Mobilitātes nedēļas ietvaros izmēģināt dažādus pārvietošanās veidus, tostarp arī velosipēdu. Divriteņi ir mūsdienīgu pilsētu neatņemama sastāvdaļa, tie ir ātri, ērti un lēti – nav jāstāv sastrēgumos, nav jāmaksā par degvielu un stāvvietām, tie aizņem mazāk vietas, mazāk trokšņo un mazāk piesārņo, un arī braucēji atpazīstami pat tad, kad nokāpuši no velosipēda – viņi ir mundrāki, veselīgāki un dzīvespriecīgāki.

Pārliecināties, cik ērti un ātri Rīgā ir pārvietoties divriteni, varēs pat tie, kam nav divriteņu, jo SIXT Velo noma piedāvā Mobilitātes nedēļas laikā no 16. līdz 22. septembrim izmantot viņu velosipēdus bez maksas.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas