Sperts pirmais solis Baltijas iekšlietu spēku vienību izveidošanai

0 komentāri

Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) un Lietuvas iekšlietu ministrs Dailis Barakausks šodien, 16.septembrī, parakstīja vienošanos par ekspertu komisijas izveidi sabiedrības drošības stiprināšanai. Tas ir pirmais juridiskais solis ceļā uz vienotu Baltijas iekšlietu spēku reaģēšanas vienību izveidošanu.

Vienošanās mērķis ir izveidot trīs valstu ekspertu komisiju, kas koordinēs par sabiedrības drošību atbildīgo institūciju darbības. Kā šodien pirms vienošanās parakstīšanas atzina Latvijas iekšlietu ministrs, komisijas pirmais uzdevums būs izvērtēt juridiskās nianses un procedūru pilnveidošanu, lai brīdī, kad valstij palīdzība būs nepieciešama, izpaliktu garu lēmumu pieņemšana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Mērķis ir izveidot kopīgas procedūras, lai mūsu valsts dienesti spētu ātri reaģēt un sniegt nepieciešamo palīdzību un atbalstu kādai no Baltijas valstīm. Ceram, ka vēlāk šim formātam varētu pievienoties arī Polija,” uzsvēra Kozlovskis.

Jau ziņots, ka pēc Latvijas iekšlietu ministra Kozlovska iniciatīvas tikšanās laikā 5.septembrī trīs Baltijas valstu iekšlietu ministri pieņēma lēmumu veidot vienotas iekšlietu spēku reaģēšanas vienības, kas varēs operatīvi reaģēt uz iekšējās drošības apdraudējumiem kādā no Baltijas valstīm, ja tas būs nepieciešams.

Pēc Latvijas apmeklējuma Lietuvas iekšlietu ministrs dosies uz Igauniju, kur šo vienošanos parakstīs arī Igaunijas iekšlietu un reģionālo lietu ministrs.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas