Speciālisti brīdina! Ārvalstīs iepirktie stādi var būt Latvijas klimatam nepiemēroti

0 komentāri

Dārza darbu sezonai sākoties, aizvien plašāks dēstu klāsts vērojams ne vien audzētavās, bet arī lielveikalos. Tur dažkārt var nopirkt stādus, kas mūsu klimatiskajos apstākļos nemaz neaug, bet zemā cena ir tik vilinoša, ka pircējs pat nepainteresējas, ko īsti grasās iegādāties.

Jelgavas stādaudzētavā Anete savam piemājas dārzam iegādājas 30 stādus ar atraitnītēm. Saka, ka parasti priekšroku dod tieši vietējai produkcijai, kaut gan lielveikalos, kur pārsvarā tirgo ārzemju stādus, cena ir par 10-20% mazāka.

Foto

To, ka stādu pircēji mēdz uz dārgāko cenu neskatīties, ievērojuši arī stādu audzētāji. Tieši cilvēki, kam dārzkopība ir aizraušanās, biežāk pērkot vietējos stādus.

Gandrīz puse no visiem šobrīd nopērkamajiem puķu stādiem ir ievesti no ārzemēm, bet no augļkoku stādiem ievesti ir 20%. Speciālisti gan brīdina, ka, pērkot ārvalstu produkciju, jābūt gatavam, ka Latvijas klimatam tā var nebūt piemērota.

Lauku konsultāciju un izglītības centrā bieži vien vēršas dārzkopji, kuri nopirkuši, piemēram, Polijas dienvidos audzētus augļkoku stādus. Tie mēdzot iznīkt pat drīz pēc iegādes, pirmo ražu nesagaidot.

Speciālisti iesaka gan puķu, gan augļkoku stādus pirms iegādes rūpīgi izpētīt. Mēdzot gadīties arī tā, ka stādiem atklājas kāda augu slimība. Pērn no tirdzniecības tika izņemti un iznīcināti ap 100 šādu stādu.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas