Šovakar Latvijas baznīcas vienosies kopīgā kultūras notikumā – Baznīcu naktī

0 komentāri

Jau otro gadu Latvijā notiks Baznīcu nakts, kuru iezvanīs kopīgas dievnamu zvanu skaņas. Pasākums tiek rīkots, lai iedzīvotāji iepazītu Latvijas dievnamu un klosteru kultūras mantojumu, kā arī piesaistītu tiem apmeklētājus.

Baznīcu nakts ideja nāk no Austrijas. Šovakar tajā vienlaikus piedalīsies 10 Eiropas valstis. Kultorologi uzskata, ka šādas norises esamībā ir ieinteresētas gan pašas baznīcas, gan iedzīvotāji.

Kulturologs, RSU asociētais profesors Deniss Hanovs

Arī pētījumi liecina, ka reliģiozitāte pie mums pastāv, tomēr maz cilvēku apmeklē baznīcas. Līdz ar to tā ir tāda privāta ticība, no otras puses, var ieiet šajā sakrālajā telpā. Tā kā mums gan konfesiju, gan reliģiju klāsts ir ļoti plašs Latvijā, tā ir iespēja vienā vakarā apmeklēt dažādus kultūras centrus, jo baznīcas pauž kādu konkrētu kultūras vēstījumu vai telpu.

Baznīcu naktī piedalīsies 145 dievnami no visas Latvijas.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas