Šogad piedzimuši jau vairāk nekā 5000 bērnu, bet samazinājies noslēgto laulību skaits

0 komentāri

Par ko šobrīd liecina tendences demogrāfijas jomā? Par jaunākajiem dzimstības, mirstības un arī laulību reģistrācijas datiem šodien ziņos Statistikas pārvalde.

Trauksmes zvani par dzimstības rādītājiem izskanēja pagājušajā gadā, kad pēc ilgāka pieauguma perioda jaundzimušo skaits nedaudz samazinājās.

Statistikas pārvaldes operatīvie dati liecina, ka gada pirmajā ceturksnī mirušo skaits Latvijā joprojām bija lielāks nekā dzimušo skaits.

Taču dzimstība ir nedaudz pieaugusi. Pirmajos trīs mēnešos piedzimuši teju pieciarpus tūkstoši bērnu, un tas ir par 1,7% vairāk nekā pirms gada.

Raugoties uz pirmajiem trīs mēnešiem, stabils pieaugums vērojams vairākus gadus pēc kārtas. Turpretī noslēgto laulību skaits šogad pagaidām ir mazāks, nedaudz pārsniedzot 1600 laulību.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas