Šogad Latvijā adoptēti 124 bērni; sarūk uz ārvalstīm adoptēto bērnu skaits

0 komentāri

Šogad līdz jūnija sākumam adoptēti 124 Latvijas bērni, liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotā informācija. Pieaudzis gan Latvijas, gan ārvalstu iedzīvotāju adoptēto bērnu skaits. Latvijas iedzīvotāji līdz 1.jūnijam adoptējuši 66 bērnus, kas ir par 19 bērniem vairāk nekā pirms gada šajā laika periodā.

Savukārt uz ārvalstīm adoptēto bērnu skaits līdz jūnija sākumam, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo laika periodu, sarucis par 15 bērniem. Šogad pirmajos piecos gada mēnešos uz ārvalstīm adoptēti 56 bērni no Latvijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Patlaban reģistrā ir ziņas vēl par 1268 bērniem, kuriem jāmeklē adoptētāji. Lielākā daļa jeb 856 bērni ir vecumā no desmit līdz 18 gadiem. Latvijā adoptētāji biežāk izvēlas uzņemties gādību par jaunākiem bērniem – 62 šogad adoptētie bērni ir vecumā līdz deviņiem gadiem, bet tikai četri ir vecumā no desmit līdz 18 gadiem.

Savukārt ārvalstu adoptētāji līdz jūnijam adoptējuši 28 bērnus līdz deviņu gadu vecumam, trīs bērnus vecumā no deviņiem līdz desmit gadiem, kā arī 25 bērnus vecumā no desmit līdz 18 gadiem.

Šobrīd adopcijai ir pieteikušies 157 adoptētāji no Latvijas un 49 ārvalstu adoptētāji. No visiem adoptējamiem 612 bērnus var adoptēt uz ārvalstīm, bet 383 bērni to nevēlas, vai arī viņu brāļi vai māsas nepiekrīt viņu šķiršanai adopcijas gadījumā.

Jau ziņots, ka pagājušajā gadā uz ārvalstīm no Latvijas adoptēti 178 bērni, kas ir par 37 bērniem vairāk nekā 2013.gadā, liecina LM apkopotā informācija.

Savukārt Latvijas iedzīvotāju adoptēto bērnu skaits pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2013.gadu, pieaudzis par astoņiem bērniem. 2014.gadā viņi adoptējuši 120 bērnus, savukārt 2013.gadā – 112 bērnus.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas