Šogad izvērtēšanai pieteikušies jau 52 iepriekš sodīti pedagogi

0 komentāri

Tas bija pirms pieciem gadiem, kad pasauli pāršalca skandāls, kurā iesaistīts latvietis uzvārdā Miķelsons. Izrādījās, ka viņš ir pedofils, kurš pamanījies iekārtoties darbā pirmsskolas izglītības iestādē, bērnudārzā. Atklājās, ka viņš trīs gadu laikā izmantojis 67 bērnus, izgatavojot pornogrāfiskus materiālus. Vēl joprojām Latvijā notikušais izsauc diskusijas – vai arī pie mums tā var notikt?

Tas bija līdz šī gada sākumam, kad par pedagogu nedrīkstēja strādāt iepriekš sodītas personas, no janvāra šī kārtība mainījās.
”Kvalitātes dienests ir uzsācis vērtēt šos pedagogus, dodot jebkurai personai iespēju, ja Tu esi sagrēkojusies, tad šobrīd atnākt, pastāstīt par savu dzīvi, par savu darbību, par to, ka persona ir labojusies un var saņemt atļauju strādāt izglītības iestādē,” informē Vērtēšanas komisijas pārstāvis Ivans Jānis Mihailovs.

Sākotnējās prognozes liecināja, ka gada laikā varētu pieteikties aptuveni 50 skolotāji, taču nav pagājis pat pusgads, bet komisija izvērtējusi jau 52 personas.  Vidēji tas ir ap 10 personas mēnesī.

”Lielākā daļa, 26 cilvēki ir saņēmuši atļauju strādāt, diviem cilvēkiem esam atteikuši, trīs cilvēkiem izskatīšana ir pagarināta,” piebilda Mihailovs.

Atteikumu saņēmušas personas, kuras iepriekš tiesātas par dažādiem noziegumiem, tādi, kas sodīti par vardarbību, tostarp seksuālu.

Vairāk skaties pievienotajā video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas