Šogad izvērtēšanai pieteikušies jau 52 iepriekš sodīti pedagogi

0 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

Tas bija pirms pieciem gadiem, kad pasauli pāršalca skandāls, kurā iesaistīts latvietis uzvārdā Miķelsons. Izrādījās, ka viņš ir pedofils, kurš pamanījies iekārtoties darbā pirmsskolas izglītības iestādē, bērnudārzā. Atklājās, ka viņš trīs gadu laikā izmantojis 67 bērnus, izgatavojot pornogrāfiskus materiālus. Vēl joprojām Latvijā notikušais izsauc diskusijas – vai arī pie mums tā var notikt?

Tas bija līdz šī gada sākumam, kad par pedagogu nedrīkstēja strādāt iepriekš sodītas personas, no janvāra šī kārtība mainījās.
”Kvalitātes dienests ir uzsācis vērtēt šos pedagogus, dodot jebkurai personai iespēju, ja Tu esi sagrēkojusies, tad šobrīd atnākt, pastāstīt par savu dzīvi, par savu darbību, par to, ka persona ir labojusies un var saņemt atļauju strādāt izglītības iestādē,” informē Vērtēšanas komisijas pārstāvis Ivans Jānis Mihailovs.

Sākotnējās prognozes liecināja, ka gada laikā varētu pieteikties aptuveni 50 skolotāji, taču nav pagājis pat pusgads, bet komisija izvērtējusi jau 52 personas.  Vidēji tas ir ap 10 personas mēnesī.

”Lielākā daļa, 26 cilvēki ir saņēmuši atļauju strādāt, diviem cilvēkiem esam atteikuši, trīs cilvēkiem izskatīšana ir pagarināta,” piebilda Mihailovs.

Atteikumu saņēmušas personas, kuras iepriekš tiesātas par dažādiem noziegumiem, tādi, kas sodīti par vardarbību, tostarp seksuālu.

Vairāk skaties pievienotajā video!

0 komentāri

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas