Šogad gaidāma laba ābolu raža un zemas cenas

0 komentāri

Šobrīd ļoti krāšņi zied ābeles, arī salnas nav piedzīvotas, un tas, visdrīzāk, liecina, ka gaidāma laba ābolu raža un zemas ābolu cenas.

Ābolu audzētājs no Tukuma novada Guntis Ofkants, apstaigājot savu 11 hektāru lielo ābeļdārzu, secina, ka raža šogad būs laba – tam ir visi priekšnoteikumi: bagātīgi zied gandrīz visas ābeles:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Visā visumā ir labi. Jo nevar pateikt, cik tas būs labi, jo visiem viss zied! Pat slotaskāts šogad ar ābeļziediem zied, tā kā būs daudz ābolu. Kā būs ar pircējiem – nezinu. Jo būs ļoti liels piedāvājums.”

Foto

Tas, visticamāk, nozīmē, ka cenas vietējiem āboliem šogad būs zemas. Pērnā gada pašmāju āboli pārdošanā noturējās ilgi – līdz aprīļa vidum. Vidēji mūsu valstī gadā tiek izaudzēts ap 40 000 tonnu šo augļu.

Tas nav daudz, tāpēc ikdienā ēdam arī importētos ābolus. To īpatsvars ir līdz 40%. Lielākais importētājs ir Polija.

Kad tik krāšņi zied ābeles, jāparūpējas par to, lai būtu lieli āboli un ābolu audzētāji retina ābeļu zarus ar visiem ziediem.

Darba ābolu audzētājiem arī jau gana – šogad ābolu augšanai ir labvēlīgi laikapstākļi, tāpēc agrāk nekā citus gadus sākuši vairoties arī dažādi augļu koku kaitēkļi.

Mājas ābeli kultivē jau vismaz trīs tūkstošus gadu, un šobrīd zināmas vairāk nekā 100 000 dažādu šķirņu.

Mājas ābeles neaug vienīgi polārajās un tropiskajās zemēs. Atkarībā no šķirnes pie mums ābeles mūža maksimālais ilgums ir 80-100 gadu. Citur pasaulē ābeles var sasniegt pat 300 gadu vecumu.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas