Šofera darbs kļūst bīstamāks, secina sabiedriskā transporta vadītājs

0 komentāri

Smakojoša apģērba, alkohola vai agresīvas uzvedības dēļ šogad Rīgā no sabiedriskā transporta izraidīti apmēram 150 pasažieri, bet pērn to kopējais skaits mērāms tūkstošos.

Sabiedriskā transporta vadītāji stāsta, ka teju katru dienu kāds no pasažieriem šoferim sūdzas par traucējošiem līdzbraucējiem salonā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vairāk nekā 20 gadus vadot sabiedrisko transportu pa galvaspilsētas ielām, Viktors secina, ka šofera darbs kļūst arvien bīstamāks.

Viņaprāt, audzis gan pasažieru visatļautības, gan vienaldzības līmenis. Lai no transporta izsēdinātu kādu nevēlamu pasažieri, nereti jāsauc palīgā apsardze.

Šogad par nevēlamiem pasažieriem galvaspilsētas sabiedriskajā transportā saņemtas 227 sūdzības, bet pērn vairāk nekā 2000.

Uzņēmumā Rīgas satiksme stāsta, ka lielākā daļa no šiem pasažieriem izraidīti no sabiedriskā transporta un visvairāk šādu gadījumu ir autobusos.

To, ka par šādiem gadījumiem var sūdzēties šoferim vai arī ziņot pašvaldības policijai, aptaujātie sabiedriskā transporta pasažieri zina, bet līdz šim šo iespēju izmantojuši nav.

Nereti sabiedriskā transporta vadītājs ir vienīgais karotājs pret nevēlamo pasažieri. Tā kā apsardze vai policija nevar ierasties uzreiz, šoferi aicina arī līdzcilvēkus palīdzēt tikt galā ar kārtības traucētājiem. Protams, izvērtējot savu drošību.

Rīgas pašvaldības policija norāda, ka pērn sabiedriskajā transportā pārbaudīti un par administratīvo atbildību brīdināti 3532 cilvēki.

Aizliegums braukt sabiedriskajā transportā smakojošā apģērbā ir spēkā vairāk nekā divus gadus, bet informatīvā kampaņa, lai aicinātu ziņot par šādiem gadījumiem, Rīgā notiek gandrīz pusotru gadu.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas