Šodien netālu no Latvijas ūdeņiem konstatēts kārtējais Krievijas lidaparāts

0 komentāri

NATO patruļlidmašīnas šodien virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas identificējušas degvielas uzpildes lidmašīnu Il-78, informē Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Lidmašīna konstatēta dienu pēc tam, kad aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) tikās ar Krievijas vēstnieku Latvijā Aleksandu Vešņakovu, lai pārrunātu pastiprinātās Krievijas militārās aktivitātes Latvijas pierobežā. Pēdējo reizi Krievijas bruņoto spēku lidmašīna Latvijas tuvumā manīta 23.janvārī, kad tika konstatēta radioelektroniskās izlūkošanas lidmašīna Il-20.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā ziņots, vakar tiekoties ar aizsardzības ministru, Krievijas vēstnieks Latvijā apgalvoja, ka Krievija neapdraud savu kaimiņvalstu drošību. Viņš sacīja, ka visi Krievijas gaisa spēku lidojumi un karakuģu kustības tiek veiktas stingrā saskaņā ar starptautiskajām tiesību normām. Turklāt Krievijas bruņoto spēku manevri tiekot veikti pārredzami saskaņā ar starptautiskajiem nolīgumiem un noteikumiem, liecina Krievijas vēstniecības Latvijā oficiālais paziņojums.

Pērn Krievijas bruņoto spēku lidmašīnas un kuģi Latvijas robežai pietuvojušies vairāk nekā 250 reizes. Bruņotie spēki bija identificējuši vairāk nekā 200 lidojumus, kā arī 50 gadījumus, kad Krievijas kuģi ir pietuvojušies Latvijas jūras robežai.

Šā gada sākumā Krievijas lidmašīnu tuvošanās Latvijas ārējai robežai bija pieklususi, taču jau janvāra vidū tika konstatēts, iespējams, pirmais Krievijas lidaparāts šogad. Toreiz tika pamanīta degvielas uzpildes lidmašīna. Savukārt 23.janvārī tika konstatēta lidmašīna Il-20.

Krievijas lidmašīnas virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas galvenokārt pārvietojas bez ieslēgta automātiskā atbildētāja, bez lidojuma plāna un neatbild uz civilās gaisa telpas kontroles radiosakariem, tādējādi radot apdraudējumu civilās aviācijas gaisa kuģu satiksmei.

Atbilstoši NATO sniegtajai informācijai kopš pagājušā gada septembra sākuma četru NATO dalībvalstu, kas piedalās gaisa telpas patrulēšanas operācijā virs Baltijas valstīm, lidmašīnas ir pacēlušās gaisā vairāk nekā 30 reižu, lai veiktu kaujas lidojumus alianses robežas tuvumā neatpazītu gaisa kuģu vizuālai identificēšanai.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas