Smiekli ārstē! Jau šogad plāno dubultot dakteru Klaunu skaitu

0 komentāri

Dakteri vārdā Koko, Žozefīne, Bonita, Adži, Tūta un Džambo ir palīdzējuši daudziem bērniem vieglāk pārciest sāpīgas procedūras slimnīcās un atlabt pēc operācijām. Bērni viņiem uztic savus noslēpumos un onkoloģijas nodaļas palātā aicina uz dzimšanas dienas svinībām. Šobrīd Latvijā ir 28 dakteri Klauni, bet iecerēts viņu skaitu gandrīz dubultot.

Trīs gadu laikā dakteru Klaunu saime Latvijā izaugusi līdz 28 biedriem, un Adži un Bonitas kolēģi vēl ir sastopami slimnīcās Cēsīs, Valmierā un Ventspilī. Tomēr klaunu biedrības vadītāja saka, – ar to nav gana, kā arī vecāki reģionos pie biedrības vērsušies ar lūgumu klaunus ieviest arī tur.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

Marianna Milovska, biedrības Dr. Klauns vadītāja

No reģioniem, kur mums jau ir klauniņi, mums brēc gan slimnīcas, gan paši klauni par to, ka viņus grib vairāk, viņi tur ir nepieciešami vairāk, bet mums resursu nepietiek. Tas tā no malas izskatās ļoti vienkārši, jautri un forši, iekšā tas tiešām ir smags darbs, kuram, protams, ir nenormāla atdeve.

Iecerēts, ka jūlija beigās pēc piecus mēnešus ilgām mācībām jauni dakteri Klauni varētu parādīties arī Liepājas, Daugavpils un Rēzeknes slimnīcās, un biedrība plāno ar šo uzsaukumu komandai piepulcēt vēl apmēram 40 darba roku, un pieteikties varot jebkurš pilngadīgs cilvēks.

Klauna būtība nav tikai likt bērnam smaidīt, bet arī just līdzi un palīdzēt ārstiem tikt galā ar smagākām problēmām. Piemēram, mazos onkoloģijas pacientus iedrošināt apmeklēt ķīmijterapiju.

Nākotnē iecerēts, ka Klauns kļūs par pilntiesīgu un apmaksātu profesiju, bet šobrīd tiek saņemta ikmēneša stipendija 450 apmērā izdevumu segšanai, un naudā neizmērāmu gandarījumu – bērnu smaidus un iedvesmojošus stāstus par to atveseļošanos.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas