Šleseram ”oligarhu lietā” piemērots aizdomās turamā statuss

0 komentāri

Bijušajam politiķim un uzņēmējam Aināram Šleseram tā dēvētajā ”oligarhu lietā” piemērots aizdomās turamā statuss, tā šodien preses konferencē atzina politiķis. 

Šlesers arī norādīja, ka visas šīs lietas izmeklēšana kopumā esot izgāzusies. Viņam neesot tiesības izpaust detalizētas ziņas, taču viņš secinājis, ka lieta pret viņu ir “baltiem diegiem šūta”.

Lietā, kurā viņam piemērots aizdomās turētā statuss, neesot minēti panti par kukuļņemšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošana vai noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, par ko esot bijusi sākta oligarhu lieta. Bijušais politiķis norādīja, ka visi skaļie paziņojumi šajā lietā ir pazuduši.

”Oligarhu lieta ir beigusies. Ir palicis, kaut kas, to var saukt kā grib, taču tas nav bijis iemesls, uz kā pamata vajadzēja atlaist Saeimu,” norādīja Šlesers.

Viņš arī piebilda, ka nešaubās par to, ka visu laiku kamēr bija politikā tika noklausītas viņa telefona sarunas, tās tiekot noklausītas arī tagad.

”KNAB izmanto milzīgus resursus, lai cilvēki man staigātu līdzi vēl joprojām, lai braukātu mašīnas, gluži kā Bonda filmā, kad notiek pakaļdzīšanās tikai tāpēc, ka kāds ir pabraucis zem sarkanā luktura. Tad piebrauc mašīna pilna ar ”operiem”, un es viņiem pamāju ar roku.”

Šlesers norāda, ka tas tiek darīts, lai viņu iebiedētu, lai viņš neatgrieztos politikā.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pirms četriem gadiem ierosināja kriminālprocesu par vairākiem amata noziegumiem – kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu.

Lietā tobrīd bija iesaistīti 26 uzņēmumi un 11 personas, no kurām sešas tolaik bija amatpersonas.

Daudzviet notika kratīšanas; KNAB bija lūdzis parlamentam atļauju veikt kratīšanu arī Šlesera, kurš tobrīd bija Saeimas deputāts, dzīvesvietā, taču Saeimas vairākums tam nepiekrita.

Tieši pēc šā deputātu lēmuma toreizējais Valsts prezidents ierosināja Saeimas atlaišanu. Ģenerālprokuratūra veikusi pārbaudi šajā lietā arī par iespējamo operatīvās informācijas noplūdi.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas