Slēgs aizsardzības jomas sadarbības līgumu ar ASV

0 komentāri

ASV bruņotajiem spēkiem Latvijā varētu būt īpašs statuss. To paredzētu abu valstu līgums par sadarbību aizsardzības jomā, par kuru sarunu sākšanai mandātu valdība otrdien, 17. maijā, aiz slēgtām durvīm deva Aizsardzības ministrijai.

Līguma projekta tekstu piedāvās Amerikas Savienotās Valstis un tā saskaņošanai Aizsardzības ministrijā tiks veidota darba grupa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons norāda: “ASV prakse ir tāda, tajā brīdī, kad spēki atrodas ilgāku laiku, tajā brīdī tiek slēgts atsevišķs līgums par to, kāds ir bruņoto spēku statuss, jurisdikcija, nodokļu atvieglojumi. Piemēram, iespējas atvērt beznodokļu veikalu bāzes teritorijā, noteikt jurisdikcijas statusu karavīriem, kas atrodas šeit, atsevišķu robežšķērsošanu, atvieglotas robežšķērsošanas procedūras un tamlīdzīgi”.

Šobrīd sabiedroto spēku karavīri Latvijā uzturas saskaņā ar vispārējo NATO kārtību.

Video

Plašāk par gaidāmajām sarunām un vai to laikā būtu jāvelk arī kādas “sarkanās līnijas” – LNT Ziņās plkst. 20.00!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas