Skudra: Tēze par Krievijas specdienestu rosību Latgalē, visdrīzāk, atbilst patiesībai

0 komentāri

Nākamgad Latgalē varētu notikt vairāki referendumi par atdalīšanos no Latvijas – ar šādām, provokatīvām un skandalozām ziņām klajā nācis kāds, līdz šim mazpazīstams pētījumu centrs. Eirāzijas stratēģiskās izlūkošanas centrs – šāds nosaukums ir kādai savdabīgai organizācijai, kas internetā izplatījusi anonīmu analītiķu ziņojumu par Latgalē it kā plānotu Krievijas “specoperāciju”. 

“Datu apstrāde liecina par faktu, ka Maskava, visticamāk, gatavo destabilizācijas operāciju Latvijā 2015.gada pavasarī. Šis scenārijs paredz lokālu referendumu iniciēšanu Latgalē. Mērķis ir uz laiku radīt karstos punktus, izraisīt bargus Latvijas varasiestāžu soļus centienos apslāpēt šo teritoriju separātismu.”

Organizācijas anonīmie eksperti secina, ka Latgales teritorijā tiks paplašinātas Krievijas aģentu šūniņas, pieaugs prokrieviskā propaganda, gadījumā, ja operācija tiek uzsākta, uz Krievijas robežas tiks izveidoti “logi” ieroču kustībai.

Interesanti, ka organizācijas mājaslapā nav nekādas kontaktinformācijas, taču atrodamas saites uz video klipiem, kuros angliski, bet ar krievu akcentu, par dažādām ģeopolitiskām tēmām runā viens cilvēks – kāds Alekss Krauss.

”Nav dūmu bez uguns. Tēze par Krievijas specdienestu rosību nākamgad, visdrīzāk, atbilst patiesībai. Mājaslapā aprakstītie scenāriji ir biedējoši, taču, iespējams – pavisam reāli,” šād viedokli paudis politologs Ojārs Skudra.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis gan mierina, ka satraukumam neesot pamata, un drošības iestādes būs savu uzdevumu augstumos.

Jāpiemin, ka pēdējo nedēļu laikā dažādi eksperti un politiķi aizvien biežāk brīdina, ka nākamgad Latvija izjutīs ļoti lielu spiedienu no Krievijas – izskan brīdinājumi par kiberuzbrukumiem, propagandas kampaņām un informatīvo karu, ar mērķi destabilizēt situāciju pie mums.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas