Skolu reitingā arī šogad uzvarējusi Rīgas Valsts 1. ģimnāzija

0 komentāri

Arī šogad tapis Ata Kronvalda fonda Latvijas skolu reitings, kurā jau vairākus gadus nemainīga līdere ir Rīgas Valsts 1. ģimnāzija. Savukārt mazo skolu topā šogad līdere ir Daugavpils Saskaņas vidusskola. Reitingā kopumā iekļuvusi 171 mācību iestāde, tostarp ir arī ļoti daudz lauku skolu.

Latvijas skolu reitingu Ata Kronvalda fonds veido jau 27 gadus, par pamatu ņemot skolēnu rezultātus vairākās olimpiādēs, tostarp šogad vērtēts skolēnu sniegums krievu valodā, mājturībā, tehnoloģijās, ķīmijā un fizikā. Skolu reitings tiek dalīts mazajās un lielajās skolās atkarībā no skolēnu skaita mācību iestādē.

Mazo skolu topā vietu sadalījums gan nav tik stabils, tur līderi ik gadu mainās, un šogad pirmajā vietā izvirzījusies Daugavpils Saskaņas pamatskola. Topa veidotāji akcentē, ka viņu mērķis nav parādīt vispārējo skolu līmeni, bet gan izcelt skolas, kur notiek darbs ar talantiem.

Arī Izglītības ministrija akcentē, ka ar Ata Kronvalda fonda skolu reitingu skolu izglītības kvalitāti nevar vērtēt.

Tikmēr Ata Kronvalda fonda skolu reitinga uzvarētājiem jāgatavojas balvu saņemšanai – diploms un ceļojošas Lielās un Mazās pūces balvas tradicionāli tiks pasniegtas gada beigās pie Valsts prezidenta.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas