Skolotāju atalgojuma sistēmas ieviešanai ik gadu būtu nepieciešami 32 miljoni eiro

0 komentāri

Jaunās skolotāju atalgojuma sistēmas ieviešanai šogad būtu nepieciešami 10 miljoni eiro, bet turpmāk ik gadu 32 miljoni eiro. Izglītības ministrijai šādas naudas nav, tādēļ par tās piešķiršanu atsevišķi vēl būs jālemj valdībai. Pedagogu atalgojuma sistēmas reformas mērķis ir palielināt skolotāju algas, un trīskārt samazināt algu atšķirības starp vienādu darbu strādājošiem pedagogiem.

Izglītības ministre skaidro, ka jaunais pedagogu algu modelis izlabotu pašreizējo problēmu, ka vienādi noslogotu skolotāju algas atšķiras tikai tādēļ, ka viena skola ir pilsētā, bet otra – laukos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ministrija paredzējusi, ka naudu katras skolas skolotāju algām vairs nevarēs pārdalīt pašvaldības, kurās skolas atrodas, bet gan tā nonāks uzreiz no ministrijas skolā. Tajā pašā laikā princips, ka noslogotākiem skolotājiem jāsaņem vairāk, tiks saglabāts.

Tādēļ skolas iecerēts sadalīt piecās kategorijās atkarībā no vidējā skolēnu skaita klasē. Ministrija norāda – ja šobrīd atšķirības starp skolotāju algām lielākajās un mazākajās skolās sasniedz pat 60%, tad jaunajā modelī tās vairs nepārsniegtu 20%.

Ministrijas piedāvājumu šodien uzklausīja Saeimas deputāti un skolotāju organizāciju pārstāvji. Neiztika arī bez kritikas.

Izglītības darbinieku arodbiedrība vadītāja Ingrīda Mikiško atzina, ka reformas uzbūve principā ir pareiza, bet tajā esot ļoti daudz neskaidru jautājumu. Viņa kritizēja ministriju par komunikācijas trūkumu ar skolām un sabiedriskajām organizācijām, kas novedis pie liela satraukuma skolotāju vidū. Jau 99 skolas esot arodbiedrību aicinājušas organizēt streiku.

Jāpiebilst gan, ka arī pati arodbiedrība izpelnījās pamatīgu kritikas devu par to, ka par maz komunicē as saviem biedriem. Izglītības ministrijai darbs pie jaunā pedagogu algu modeļa jāpabeidz maijā.

Šobrīd izstrādātā versija nozīmētu, ka šogad skolotāju algām vajadzētu papildus 10 miljonus eiro, bet no nākamā gada vēl 32 miljonus katru gadu. Tas gan ir mazāk, nekā 36 miljoni, kas būtu nepieciešami, ja skolotāju algas palielinātu vienkārši tāpat, nereformējot sistēmu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas