Skolotāja, kurai ”patīk” Latvijas simbolu zaimošana iesniegusi atlūgumu

0 komentāri

Šodien kļuvis zināms, ka Rīgas 40.vidusskolas skolotāja, kura sociālajā tīklā Facebook pauda simpātijas Latvijas valsts simbolu zaimojošam plakātam, iesniegusi atlūgumu.

Ziņas par iespējamiem pārkāpumiem un pat nelojalitātes izpausmēm dažās mazākumtautību skolās parādās ik pa laikam. Tas liek uzdot jautājumu, vai atbildīgās institūcijas pietiekami uzrauga, kas notiek skolās.

Krievijas militārajā nometnē atkal piedalījušies jaunieši no Latvijas, skolotājs Vladislavs Rafaļskis paziņo, ka ir nelojāls Latvijas valstij, skolotājai Tatjanai Arseņjevai ”patīk” Latvijas valsts simbolu zaimojošs attēls. Valsts valodas centra pārbaudē konstatēts – teju 40 skolotāji mazākumtautību skolās neprot latviešu valodu.

Pārbaudēs atklājies, ka latviešu valodu pietiekamā līmenī neprot arī Rīgas skolās.

SKDS pētījumā noskaidrots, ka Latvijas cittautiešu vidū lielākie Latvijas patrioti ir gados vecāki cilvēki, savukārt jauniešiem patriotisma izjūtas ir mazāk raksturīgas. Turklāt 7,6 % jauniešu vecumā no 15 līdz 24 gadiem atbildējuši, ka absolūti neizjūt patriotisma jūtas pret savu valsti.

Notiekošais mazākumtautību skolās daudziem liek uzdot jautājumus, vai atbildīgas institūcijas tās pietiekami kontrolē, kas tur notiek. Izglītības ministrijā atbild, ka visās skolās mācības notiek pēc vienota standarta.

Iespējamos pārkāpumus izvērtē Izglītības Valsts kvalitātes dienests, kur patlaban pārbauda arī ziņas par prokrieviskām aktivitātēm Krāslavas skolās.

Saeimas atbildīgās komisijas vadītājs ir pārliecināts, ka iepriekš uzskaitītie notikumi ir tikai atsevišķi gadījumi, kas neliecina par tendenci. Viņš īpašu uzraudzību mazākumtautību skolām  negrib pieļaut.

Kategoriski pret kontroles pastiprināšanu ir Saskaņas politiķi. Viņi ir pārliecināti, ka tā būtu apkaunojoša rīcība, kas vēl vairāk šķeltu sabiedrību.

Lojalitātes apšaubīšanu par aizvainojošu uzskata arī mazākumtautību skolu direktori. Viņi apgalvo, ka  jauniešiem skolas solā tiek audzināta cieņa pret Latvijas valsti.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas