Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos piedalīsies rekordliels dalībnieku skaits – 38 tūkstoši

0 komentāri

Nākamnedēļ Rīgu pieskandinās Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Šī tradīcija norisinās ik pēc pieciem gadiem, un šogad svētkos piedalīsies rekordliels dalībnieku skaits. Atbildīgie dienesti norāda, ka milzīgajam pasākumam ir gatavi un strādās pastiprinātā režīmā. 

Skolēnu dziesmu un deju svētki sāksies jau nākamnedēļ, tajos piedalīsies līdz šim lielākais dalībnieku skaits – nepilni 38 000. Tostarp pirmo reizi arī 13 ārzemju latviešu kolektīvi.

Sagaidāms, ka koncertus apmeklēs pat līdz 400 tūkstošiem skatītāju. Līdz ar milzīgā pasākuma norisi galvaspilsētā, organizatoriem un atbildīgajiem dienestiem darba pilnas rokas. Policija sola strādāt pastiprinātā režīmā, – patrulēt pasākumu norises vietās un īpaši uzraudzīt skolas, kurās mitināsies bērni.

Rīgas skolas izguldinās 26 000 svētku dalībnieku. Izglītības iestādēs pārbaudīta ugunsdrošība un trūkumi novērsti, taču glābēji sola organizēt arī īpašas patruļas.

Savukārt mediķi aprūpi nodrošinās, sākot no pirmās palīdzības līdz traumatologu piesaistīšanai. Pasākumu vietās būs teltis ar medpunktiem, bet skolās dežurēs mediķi, pie kuriem bērni varēs vērsties ar vismazākajām veselības problēmām.

Tajā pašā laikā mediķi aicina vecākus ar bērniem pārrunāt, kas jādara, lai karstais laiks nesabojātu svētkus – galvā likt cepures un lietot saules aizsargkrēmus. Bet, lai Rīgā pirms lielajiem koncertiem neveidotos sastrēgumi, cilvēki aicināti izmantot sabiedrisko transportu.

Lai arī svētku pasākumi notiks visas nākamās nedēļas garumā, deju un dziesmu lielkoncerti notiks 11. un 12. jūlijā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas