Skolēni pārāk maz zina par informācijas tehnoloģijām

0 komentāri

Tā uzskata informātikas skolotāji. Pedagogi skaidro, ka jaunieši plaši lieto datorus, taču par to uzbūvi zina vāji, tāpēc informātika jāmāca krietni agrāk jau no otrās klases. Tam piekrīt arī augstskolu pārstāvji, kuri jauniešu vājo zināšanu dēļ spiesti pēc pirmā kursa atskaitīt teju pusi jauno studentu.

Reti, kurš bērns un it sevišķi jau skolas vecumā nelieto kādu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju. Taču kā tā darbojas un kāda ir programmētāja loma tajā visā zina jau krietni mazāk bērnu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pašlaik informātiku skolās māca tikai no piektās līdz septītajai klasei, kad skolēni jau sen iepazinušies ar datoriem. Pedagogi uzskata, ka informātika jāmāca krietni agrāk, piemēram, jau no otrās klases.

Lai arī ir atsevišķi skolēni, kuri pasaules informātikas olimpiādēs iegūs vadošās vietas vidējais zināšanu līmenis skolās ir vājš. To ļoti labi redz Rīgas Tehniskās universitātes pasniedzēji, kuriem jānodarbojas ar jauno studentu masveida atskaitīšanu.

Pamatskolā tikai divus mācību gadus māca informātiku no 5. līdz 7. klasei. Pēc tam informātika atsākas tikai vidusskolā, kad jau viss aizmirsies, norāda universitātes pārstāvis.

Informātikas skolotāji pēc tikšanās šonedēļ pieņēma rezolūciju, kurā aicina izglītības ministriju ņemt vērā viņu priekšlikumus. Ministrijas speciāliste norāda, ka viņu iecere ir krietni mūsdienīgāka nekā informātikas skolotājiem.

Ministrijā iecerēts, ka apieties ar datoru bērni varētu mācīties jau no pirmsskolas un pamatskolā turpināt praktiski darbojoties ar informācijas tehnoloģijām ieintegrējot tās citos mācību priekšmetos. Savukārt ja kādam būs padziļināta interese par datoriem, tad to varētu apgūt atsevišķi.

Informātikas skolotāji šaubās vai ministrijas budžets spēs katru skolēnu apgādāt ar datoru teju katrā mācību klasē. Ministrijā uz to atbild, ka tam ir domāti īpaši Eiropas Struktūrfondi. Reālas izmaiņas skolās varētu sākties pēc trim gadiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas