Skolās pilnībā aizliegs tirgot dažādus našķus un saldinātus dzērienus

0 komentāri

No jaunā mācību gada skolās pilnībā būs aizliegta dažādu našķu un saldinātu dzērienu tirdzniecība. Šādu lēmumu šodien pieņēmusi valdība. Paredzētas arī izmaiņas skolu pusdienu ēdienkartē.

Veselības ministrs Guntis Belēvičs norāda, ka Latvijas bērni joprojām ēd daudz par saldu, sāļu un treknu. Tāpēc skolām ir jākļūst no neveselīgas pārtikas brīvai zonai.

Lai gan skolās jau vairākus gadus čipsu un dažādu gāzēto dzērienu tirdzniecība ir aizliegta, joprojām brīvi ir nopērkamas treknas bulciņas, picas, konfektes un citi ar sāli un cukuru bagāti produkti. Visticamāk, no nākamā mācību skolu kafejnīcu peļņa būtiski saruks, jo našķu un saldo dzērienu tirdzniecība būs aizliegta.

Valdība lēma, ka arī skolu pusdienās vairs nedrīkstēs iekļaut dažādu produktu izstrādājumus.

Veselības ministrijā atgādina, ka neveselīga pārtika padara sabiedrību slimu, patlaban 40 procentiem iedzīvotāju ir liekais svars, tāpēc ēšanas paradumi ir jāmaina jau no mazotnes. Pārtikas ražotāji norāda, ka ir gatavi samazināt neveselīgo vielu klātbūtni produkcijā.

Tomēr ir bažas, ka ēdiens skolās varētu kļūt bezgaršīgāks. Jau līdz šim nereti ir bijuši gadījumi, kad kilogramiem ēdiena no pusdienu galda nonāk miskastē.

Izglītības ministrijā gan labi apzinās, ka aizliegums uzreiz nemazinās daudzu skolēnu vēlmi pēc dažādiem našķiem un limonādi. Ja nebūs kafejnīcas, visticamāk, viņi stundu starpbrīžos skries uz tuvāko veikalu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas