Skaties VIDEO! Bērni no visas Latvijas sacenšas anekdošu stāstīšanā!

0 komentāri

Kā gan 1. aprīlis bez jokiem? Šajā dienā valda vispārēja līksmība un izmuļķošana, taču patiesa svētku diena šī ir prasmīgākiem Latvijas jokotājiem, kuri 1. aprīlī sacenšas par labākā anekdošu stāstnieka titulu. Uz konkursu sabrauc bērni no dažādām valsts malām un izrāda savas prasmes joku stāstīšanā.

Jau gandrīz 20 gadus bērni no visas Latvijas sacenšas par prasmīgākā jokotāja titulu. Finālā piedalās 40 dalībnieki, iepriekš izturot vairākas atlases, un visu jokotāju svētku dienā – 1.aprīlī – pūlas iegūt Mazā, Lielā, Dižā vai Ekselentā smīdinātāja nosaukumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Māka nav tikai zināt daudz anekdošu, bet jāprot tās arī aizrautīgi izstāstīt. Šīs prasmes konkursā Anekdošu virpulis vērtē žūrija, labam stāstniekam dodot pūpolus, bet ne tik labam – žagarus.

Foto

Konkursā joku birums ir ražens – izstāstīts līdz 500 anekdotēm, no kurām gandrīz neviena neatkārtojas.

“Anekdote ir viens no žanriem, kas liek mums katram pasmaidīt. Es nedomāju, ka tās ir jāstāsta ar varu, bet anekdošu stāstnieki parasti ir labi situācijas zinātāji un viņiem ir ļoti labi attīstīta jušana. Tā ir viena no prasmēm – izstāstīt īsto anekdoti īstajā brīdī,” atzīst konkursa rīkotāja Māra Mellēna.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas