Skanot valsts himnai, Cēsīs atklāts modernākais ugunsdzēsēju depo

0 komentāri

Vidzeme kļuvusi ugunsdrošāka. Cēsīs atklāts no jauna uzbūvēts ugunsdzēsēju depo, kas glābējiem nodrošinās arī daudz labākus darba apstākļus. Latvijā jauns ugunsdzēsēju depo nebija būvēts jau 36 gadus. 

Skanot valsts himnai, šodien pie jaunā Cēsu depo ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks mastā pacēla valsts karogu. Pēc tam notika depo iesvētīšana jau ar krietni pagāniskām tradīcijām. Dūdotāji, nesot svētību, devās cauri visam depo.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt ugunsdzēsēji sarīkoja paraugdemonstrējumu, lai varētu novērtēt, cik tad ērtas ir jaunās telpas.

Jaunais depo būvēts Cēsīs, jo pilsētas vecajā depo ugunsdzēsēji strādāja ļoti bēdīgos un pat bīstamos apstākļos. Šis depo bija celts 1932. gadā, telpu izvietojuma dēļ transports nedroši glabājās virs ugunsdzēsēju galvām.

Savukārt jaunajā depo ugunsdzēsēji strādās jau mūsdienīgos apstākļos. Ēkā ir trenažieri, alpīnisma siena, kas palīdzēs ugunsdzēsējiem uzlabot kāpšanas iemaņas, tur blakus atrodas arī ēkas makets, kurā var inscenēt dažādas negadījumu situācijas, piemēram, kā pussagruvušā ēkā pareizi pārvietoties, kurus gruvešus drīkst un kurus nedrīkst aiztikt.

Papildus ērtām atpūtas telpām un plašai virtuvei ir arī sauna. Pirts ugunsdzēsējiem nav ekstra, bet gan nepieciešamība – karsēšanās ir neatsverama veselības uzturēšanas vajadzībām.

Cēsu depo nodokļu maksātājiem izmaksāja nepilnus 4,3 miljonus eiro.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas