Skaidrojot valsts pārvaldes reformas plānu, Valsts kancelejas direktors vairākkārt piesauc zirgus

1 komentārs

Trešdien, 1. martā, Saeimas deputātiem skaidrojot valsts pārvaldes reformas plānu, daudzos piemēros Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš piesauc zirgus.

Krieviņš norādīja, ka pašlaik ierēdņiem jārada absurdi normatīvie akti, kas ir ļoti detalizēti un noved visu līdz absurdam. To mēdzot prasīt gan uzņēmēji, gan pašvaldības, gan NVO.

Mārtiņš Krieviņš

Mārtiņš Krieviņš
Valsts kancelejas direktors

Piedodiet, ja mums ir jāgroza valdības noteikumi, lai pievienotu tur veidlapu, kādā veidā mēs aprakstam zirgu, no vienas puses un no otras puses, vai tas tiešām ir jēgpilni? Zirgs droši vien no abām pusēm izskatās daudz maz līdzīgs, tas ir viens.

Tāpat viņš pauda, ka ierēdņi nedrīkst kļūdīties, jo viņiem par to uzreiz draud sods.

Mārtiņš Krieviņš

Mārtiņš Krieviņš
Valsts kancelejas direktors

Diemžēl – jā, mēs gribam visus sodīt, mēs neatzīstam to, ka cilvēki mēdz kļūdīties. Tas ir mūsu dabā, diemžēl tas ir jāatzīst. Tajā pašā plaši tiražētajā veiksmes stāstā par Singapūru, ko mēs redzam, viņi apzinās to, ka tu vari ieguldīt kaut ko, bet nekas nesanāks. 100% tu nedabūsi to naudu, bet tad savlaicīgi norakstām, nevis turpinām izlikties, ka tas beigtais zirgs tomēr vienā mirklī ņems un būs spējīgs kustēties.

Tāpat Valsts kancelejas direktors, piesaucot piemēru, kurā arī minēts zirgs, norādīja uz nepilnībām informāciju tehnoloģiju sistēmā, kas valsts pārvaldē nav vienotas.

Mārtiņš Krieviņš

Mārtiņš Krieviņš
Valsts kancelejas direktors

Tā ir tā nozariskā greizsirdība. Kurš tad izjās baltā zirgā un pateiks, ka man ir tas labākais un skaistākais projekts izdarīts? Reizēm man liekas, ka labākais risinājums varbūt būtu definēt, ko mēs gribam no sistēmas un pateikt privātajam sektoram – kurš atnesīs labāko risinājumu, arī dabūs šo te X naudu. Un nenodarboties ar funkcijām, kuras mēs vienkārši nespējam pacelt.

Tuvāko trīs gadu laikā valsts tiešās pārvaldes iestādēs nodarbināto skaits un vakantās amata vietas būtu jāsamazina par septiņiem līdz desmit procentiem. Savukārt ietaupījums ļautu celt ierēdņu algu griestus.

Ar tādu valsts pārvaldes reformu plānu šodien Valsts kancelejas direktors iepazīstināja atbildīgās Saeimas komisijas deputātus.

Mārtiņš Krieviņš

Mārtiņš Krieviņš
Valsts kancelejas direktors

Mēs varam ļoti daudz runāt par atlīdzības reformu valsts pārvaldē, ir godīgi jāatzīst arī ierēdniecībai pašai – neviens papildus līdzekļus šīs reformas īstenošanai nedos – it īpaši priekšvēlēšanu gadā. Tas kādā veidā mums ir jārīkojas – mums ir jāceļ algas griesti uz augšu un vienlaikus visi ietaupījumi, ko mēs varam rast atbrīvojot cilvēkus vai atbrīvojot štata vietas ir jānovirza šīs te atalgojuma reformas īstenošanai, lai mums būtu labākie cilvēki, kas strādā valsts pārvaldē.

Reformu plāns, kuram konceptuāls atbalsts marta beigās vēl jāpauž Ministru kabinetam, ietver deviņus galvenos veicamos darbus. Starp tiem ir arī efektivitātes un konkurētspējas celšana, procesu vienkāršošana un sloga mazināšana valsts pārvaldē. Vai ir rēķināts, cik cilvēki reformas rezultātā varētu zaudēt darbu un cik liels varētu kļūt valsts pārvaldē strādājošo vadītāju atalgojums?

Video: LNT Ziņu sižets

1 komentārs

TOP komentāri

  • INN
    0

    INN

    Jā, piekrītu, ļoti daudz ierēdņu strādātu saprotama, jēgpilna mērķa vārdā, bet ko lai iesāk, ja politiķi nosaka savus dīvainos mērķus un liek tos pildīt ierēdņiem? Varbūt viņiem jāveido arodbiedrība un jāiet streikot? Arī tad, ja nav runa par algu palielināšanu? Vai viņiem jāiet prom, un tas ko mainīs uz labu?

    02.03.2017 00:45

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas