Sieviešu ļaunākā kaprīze – migrēna

2 komentāri

Pastāv uzskats, ka migrēna ir dāmu kaprīze, kas tiek izmantota kā atruna no kādas darbības. Visticamāk, šo stereotipu rada dažādas ainas mākslas filmās.

Tiesa, sievietes ar migrēnu slimo biežāk nekā vīrieši, bet neiroloģe Daine Jēgere skaidro, – tas ir tāpēc, ka tas tiekot pārmantots ģenētiski. Viens no migrēnas izraisošajiem faktoriem ir hormonu svārstības. Migrēna diemžēl ir neizārstējama slimība, tomēr tas nenozīmē, ka nav jēgas apmeklēt speciālistu, kas spēj norādīt ieteikumus, lai mazinātu tās sāpes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

Katrai no mums cīņā pret galvassāpēm palīdz kas cits. Vienai tie var būt medikamenti, otrai tās var būt diētas un sava režīma sakārtošana. Latvijā ar migrēnu sirgst 16 % iedzīvotāju. Diemžēl migrēna ir slimība, ko no ārpuses cilvēkam nevaram novērtēt, bet ir veidi, kā uz savas ādas to pārbaudīt un saprast, ko tad cilvēki izjūt, kad ir radušās migrēnas lēkmes. Lai uzzinātu un saprastu, kā ir sirgt ar migrēnu, skaties videoklipā.

Video

2 komentāri

TOP komentāri

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas